Puronuzun İpek Elbisesi

 

Daha evvelki yazılarımdan birinde, aynen şu tabiri kullanmıştım; purolarımızın en önemli kısımlarından biri, sargı yaprakları, aynı güzel bir kadını tamamlayan ve hatlarını ortaya çıkaran muhteşem bir ipek elbise gibi. Düşüncesi bile hoş.

 

Hal böyleyken, değerli purolarımızı, daha da değerli hale getiren bu sargı yaprakları hakkında, belli zamandır okuduğum ve derlediğim bilgileri paylaşmak istedim. Ülke, ülke, sargı yapraklarını ve genel olarak o ülkelerin tütünleri hakkında bilgi edinmeye başlamadan evvel, yine sargı yaprakları hakkında, bir hatırlatma yapmak istiyorum. Nasıl üzerindeki ipek elbise, onu giyen kadının bütün karakterini oluşturmuyor yada açığa çıkarmıyorsa, aynen sargı yaprakları da, puronuzun bütün karakteristik özelliklerini oluşturmaz ve barındırmaz. Aksine, dolgu ve bağlayıcı yaprakları destekleyici ve onları gerekirse dengeleyici bir etki sağlar.

 

 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon