Puro denince çoğu insanın aklında ilk olarak erkeklere has bir yaşam tarzı canlanıyor. Kadınlar ise bu resme, bacaklarda sarılan puro efsaneleri sohbet konusu olduğunda giriyor. Yine ne zaman bir yerde puro tüttüren bir hanımefendi göze çarpsa, kafalarda oldukça aykırı bir durummuş gibi değerlendiriliyor. Avrupa'da dahi üyeliği sadece erkeklere açık olan puro kulüpleri ağırlıkta sayılır.

Oysa artık puro, dünyanın dört bir yanında, kadınlar arasında da oldukça fazla bir tüttürücü kitlesine sahip. Ayrıca, sektörde, hem üretici hem de yan kollarda aktif bir sürü kadın var. Bunun yanında sosyal medyada da gruplar kuruyorlar.

Ben de bu yeni bölümde, röportajlar ile kendilerini Sister of The Leaf(SOTL) adıyla da gruplandıran ve puroya gönül veren hanımefendilere ve onların hayatlarından bir kesite ayırıyor olacağım. 

Anastasia Psomiadi
Claudia Wiemer
Iris Hols
Maya Selva
air_elif
Gabriela Kovacs
Franca Comparetto
Daha fazla...

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon