El Emeği, Göz Nuru; KS Design

20.06.2020

KS Design, Ege'nin kalbinden dünyaya açılan bir aksesuar markası. Markanın ve ürünlerin yaratıcısı M.Kemal Saatçioğlu da sıkı bir puro sevdalısı. Tütünle macerası her ne kadar pipo ile başlamış olsa da puroya geçtikten sonra, pipodan çok puroya düşkün hale gelmiş. Kemal Bey ile hem puro serüveni, hem de aksesuarları üzerine gerçekleştirdiğimiz ayrıca keyifli bir sohbetimiz de olmuştu.

Kurumsal hayatı kısmen bıraktıktan sonra, babasından ve dedesinden el alarak başladığı marangozluk hobisi süresince evvela pipolar yapmış. Puroya olan sevgisi de sonunda onu puro aksesuarları yaratmaya kadar götürmüş. İlk önce kendi kullanımı için yaptığı  aksesuarlar, sonrasında arkadaşları için yapmaya dönüşmüş. En sonunda, Çeşme'de bir Noel pazarında açtığı tezgah ile de KS Accessories markası doğmuş. 

KS Logo.png

KS Design puro aksesuarları arasında şu anda kül tablaları, puro iğneleri, puro standları ve rahleleleri mevcut. Bütün aksesuarlar ince düşünülmüş detaylara sahip. Her biri tek, tek el emeği ile yapılan aksesuarlar genellikle zeytin ağacı kullanılarak yapılmış. Son aşamada da vernik yerine balmumu kullanılarak cila yapılmış. Siparişle beraber gönderilen balmumu ile de zamanı geldiğinde, siz de gerekli bakımı yapabiliyorsunuz. 

Rahle2.jpg
Puro Stand.jpg

Aksesuarlar, kendi deri kılıfları ile geliyor ve dolayısıyla saklaması da kolay ve şık oluyor. Bu aralar Kemal Bey'in ellerinden özellikle birbirinden farklı puro iğneleri çıkıyor. Denize düşkünlüğü nedeniyle, hem bu konu üzerine okumuş ve hem de meslek seçimini bu yönde yapmış. Bu düşkünlüğü tabii ki, yarattığı aksesuarlara da yansıyor. Ağırlıklı olarak deniz temasını işlese de, çok farklı türde ve temada aksesuarlar da üretiyor.

Çeşitli Puro Pick.jpg
Puro Pick Paket.jpg
Balina Kuyruk Pick.jpg

KS Design ürünlerine ve fiyatlarına şu anlık KS Design Instagram hesabından ulaşabiliyorsunuz, internet sitesi de kısa bir süre sonra aktif olacak. Mevcut ürünler dışında, sizin tercihlerinize yönelik detayları ile de üretim yapılabiliyor. Gerçekten böylesine puro sevgisi olan birinin, el emeği, göz nuru ürünerini kullanmak puro keyfinize olumlu etki sağlayacaktır. 

Keyifli tüttürmeler...

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon