top of page

The Bar, Four Seasons Nile Plaza, Kahire

 

Kahire,  Mısır;  tütün ürünlerinin hala kapalı mekanlarda tüketilebildiği nadir yerlerden biri. Hal böyle olunca puromuzu da tüttürebilmemize olanak veren birkaç güzel yer var. Bundan evvelki bir makalemde yine Kahire'deki Kempinski'nin Jazz Bar'ını yazmıştım. Şimdi neredeyse kapı komşusu sayılan Four Seasons Nile Plaza'daki The Bar'dan bahsedeceğim.

 

Otelin 3. katındaki bu mekan da aynı Jazz Bar gibi Nil nehri manzarasına tamamen hakim, artısı Four Seasons' ın alışılmış içten ve pohpohlayıcı servisi. The Bar'a kendi puronuzla gelmediyseniz, girdiğinizde sol taraftaki barın karşısına denk gelen bir masa üstü kabinet humidordan seçim yapıp, yaklaşık 35 kişilik salonunda yerinizi alabilmeniz mümkün. Her ne kadar masada bir puro menüsü bulunsa da, stoklara göre seçenekler değişiyor ve menüdekileri bulamayabiliyorsunuz. Fiyatlar sanırım Four Seasons etkisinden olsa gerek biraz hatta bayağı tuzlu; Davidoff'lar EGP 400.- den başlarken - yaklaşık TL 100 ün üzeri oluyor - Behikeler EGP 900.- kadar çıkabiliyor. Bunun yanında EGP 100.- e Nub bulmanız da mümkün. İçki fiyatlarina gelince, rakamlar purolar kadar uçuk değil. İyi bir single malt EGP60,- civarında.

 

Atmosfer, arka planda sakin sakin çalan canlı müzikle beraber oldukça rahatlatıcı. Kempinski Jazz Bar'a nazaran biraz daha hareketli buldum. Aynı zamanda kalabalığın yaş ortalaması da 40 yaş altı. Zaten otelin kendi de genel olarak Kempinski'den daha hareketli.

 

Karşılaştırma yapmak gerekirse ben kesinlikle The Bar'ı Kempinski'deki Jazz Bar'a tercih ederim; tabii kendi puromu getirerek. Aklınızda bulunsun Kahire'deki diğer Four Seasons' ın(First Mall) içindeki AVM 'de Davidoff  Store mevcut. Bütün gün gezdikten sonra akşam keyifle tüttürebilmek için buradan puro temin etmeniz mümkün.

 

Bu arada mekan her gün, öğlen 12'den gece sabah 3'e kadar açık. 

 

Yolunuz düşerse tavsiye ederim. Keyifli tüttürmeler...

bottom of page