top of page

Jazz Bar, Kempinski Nil Hotel, Kahire

Instagram'da yazının haberini verirken, özellikle iç mekanda puro içmeyi özleyenleri sevindirecek bir makale olacağını tahmin ediyorum demiştim. Gerçekten de, Mısır seyahatimde ziyaret şansını elde ettiğim puro sever dostu Kempinski Nile Hotel'in içindeki Jazz Bar, hem sunduğu puro çeşitleriyle, hem de sunduğu atmosferle her puro severin eskiden olduğu gibi kapalı mekanlarda tüttürme özlemini giderecek cinsten.


Otelin üst tarafında bulunan Jazz Bar her otelde olduğu gibi, hem dışarıdan, hem içeriden misafir kabul ediyor. Barın içi hem aydınlatmasıyla, hem kullandıkları mobilyalarla rahatlatıcı bir atmosferle beraber aynı zamanda -  her ne kadar bizim boğaza rakip kabul etmesem de - süper bir Nil nehri manzarası eşliğinde puro tüttürme imkanı sunuyor. Girişte sizi canlı müzik olan gecelerde çalınan piyano karşılıyor ama ondan evvel barın köşesinde puronuzu seçebileceğiniz, fiyatları gösteren bir menü ve humidor mevcut. Fiyatlar bana fazla uçuk gelmedi. Yine bir fikir vermesi amacı ile menüde bir Behike 52 EGP 300.- (takribi TL 100.-) iken, bir Vegas Robaina Belicoso EGP 240.-(takribi TL 80.-)'den satışa sunuluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir iki duvarı, bara biraz da olsa sıcak bir ev havası katan ve üzerinde kitaplar ve değişik objeler olan kütüphane rafları süslüyor. Mısır gibi bir yerde ne kadar kullanma imkanı olur bilmiyorum ama tabii ki barda bir adet de şömine mevcut. Bardaki servis, Mısır'daki çoğu lüks otelde ve restoranda olduğu gibi hem hızlı, hem içten. Genellikle isteyebileceğinizi, siz istemeden yada sormadan ya kendileri getiriyor yada sunuyorlar. 


Bu otele sürekli puro sever dememin sebebi sadece Jazz Bar değil. Otelde aynı zamanda kendi davetlerinizde kullanabileceğiniz Habanos Embassy Cigar Lounge adında ayrı bir puro mekanı mevcut. Farklı zamanlarda özel partilerin düzenlendiği bu lounge'a maalesef bir göz atamadan ayrıldığım için, içim buruk ayrıldım ama bir dahaki sefere umuyorum burayı da görme şansım olur. 


Piramitleri görmeye gittiğiniz zaman, Kahire'nin gözde puro mekanlarından biri olan Jazz Bar'a mutlaka yorucu turistik geziden sonra rahatlamak amaçlı bir uğrayın derim, pişman olmazsınız gibi geliyor. 

bottom of page