Yılbaşı Hediye Listesi

01.12.2021

 

Oldukça zor, oldukça sıkıntılı bir 2020 ve 2021 geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Fakat bu sıkıntıların biz puro sevdalılarına da türlü faydası olmadı desek yalan olur. Teknolojinin mümkün kıldığı video toplantılarından tutun, online seminerlere ve hatta festivallere kadar, bir çoğumuzun fiziki olarak katılım gösteremeyeceği organizasyonlara erişim imkanı elde ettik. 

Bu zorlu geçen yılı da artık yavaş, yavaş sonlandırıyoruz ve yılbaşının vazgeçilmezi, hediye sezonuna giriyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de puro sevdalılarının yüzünü güldürecek birkaç hediye fikri paylaşmak istedim. Kendinize yada arkadaşınıza olur, bu hediyeler bu sene sonu bence biraz olsun gönülleri mutlu etmek için çok hoş olur.

1. KS Accessories

Blog'da kendisi ile söyleşi de gerçekleştirdiğim Kemal Bey'in el emeği göz nuru puro aksesuarları gün geçtikçe daha çok puro sevdalısının puro çantalarında yerini alıyor. Ürünleri hakkında  blogdaki makaleden daha detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Sipariş vermek için de kendisine Instagram hesabından ulaşmak mümkün. Ayrıca ürünleri Nişantaşı'ndaki tobacconist mağazasında da satışta. Yolunuz düşerse yakından inceleyebilirsiniz.

2. Herend Kül Tablası

Porselen deyince, Herend'in yeri herkes için ayrıdır. Puro için kül tablası seçenekleri oldukça fazla olan Herend'de her dekor ve zevke göre bir küllük bulmak mümkün. Ürünlere www.herendporselen.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

3. Zippo Pürmüz İçlik

Zippo'nun geçen sene çıkartarak "Puro yakmak için Zippo kullanılmaz!" ezberini bozduğu bütan içlikler oldukça beğeni topladı. Bu sene de bu içlikler Zippo kullanmayı seven ve purosunu yakmadan evvel meşhur klik sesini duymak isteyen puro sevdalıları için çok güzel bir ürün.  Ürüne Zippo Türkiye'nin sitesinden ulaşabilirsiniz.

3. Puro Çikolata

2020'yi gerçekten tatlı yiyip, tatlı konuşarak ve tatlı tüttürerek bitirelim derseniz, Altınlı çikolata Careri'nin el yapımı, puro şeklindeki çikolataları tam sizlik. Paketlemesi ve sunumu purolarımız gibi özenle yapılan bu el yapımı çikolatalar, hem altın puro bandı, hem benzerliği ile gerçekten puro sevdalılarının kalbini kazanacaktır. Detaylar için www.careri.com.tr

4. Etergraph Kalemler

İlk gördüğümde, tam anlayamadığım ama şekil itibari ile de bir o kadar dikkatimi çeken bir ürün bu, gerçek anlamı ile tükenmeyen bir kalem. Özel metal ucu ile kurşun kalemle yazar gibi yazabildiğiniz ama görsel olarak masanızda sanki sönmeyen bir puro gibi sergileyebildiğiniz bir kalem. Hem tubos versiyonu, hem de kendine özel standı olan modelleri mevcut. Ürüne,  lüksbazaar internet satış sitesinden ulaşabilirsiniz.

5. Victorinox Puro Çakısı

Özellikle dış mekan aktiviteleri ile ilgilenler için birebir olan Victorinox çakıların, bu puro makaslı ve punchlı modelleri ile artık kamp yaparken, balık tutarken ya da golf oynarken, puro kesmek için ekstra bir aksesuar taşımanıza gerek kalmayacak. Ürün detayları için www.hobix.com.tr

6. el Casco Puro Keseri

Hemen, hemen hepimizde bir cep keseri mevcut. Lakin, masa keseri, taşınamaması sebebiyle, çok sıklıkla gördüğüm bir aksesuar değil. Fakat hem göz zevki, hem de kullanım rahatlığı sebebiyle bence olması avantaj bir aksesuar. Ürüne www.luksbazaar.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

8. XIKAR Kül Tablası

Biri eğer arabaları ve puroları gördüğü zaman aynı derecede elleri tittiriyorsa, belki de bu, o kişi için en güzel hediyelerden biri olabilir. Kısa bir süre önce piyasaya çıkan ve Türkiye'de de satışı www.tobacconist.com.tr üzerinden yapılan araba jantı görünümlü Xikar puro kül tablası çok güzel bir yılbaşı hediyesi olur.

9. Cigar Sense Üyeliği

Cigar Sense, oluşturduğunuz puro tercih profiliniz ve sizin yaptığınız ve profilinize eklediğiniz tadımlar üzerinden, size kullandığı algoritma üzerinden, puro tercihlerini yaparak, sevdiğiniz yeni puroları tatmanızı sağlayan bir platform. Platformun yaratıcılarından Franca Comparetto bir koku ve tadım uzmanı. Eminim bu siteden hediye edeceğiniz bir üyelik, kendinizi yada arkadaşınızı fazlasıyla sevindirecektir. www.cigarsense.com

Puro Pick Paket.jpg
Zippo Bütan İç Tekli 2.jpg
Kutu ve Tekli.png
CS.jpg

Umarım liste biraz olsun hediye bulmak konusunda yardımcı olmuştur.

 

Hepimize sağlıkla ve mutlulukla geçireceğimiz yeni bir yıl dilerim.

Keyifli tüttürmeler...