Yılbaşı Hediye Listesi

19.11.2020

 

Kasım ayına girdik ve bir ay sonra şükürler olsun 2020 yılını geride bırakıyoruz. Her sene acısıyla, tatlısıyla geçiyor ama bu 2020'nin acısı maalesef biraz fazla kaçmış. Belki mevcut şartlardan dolayı, geçmiş senelerdeki gibi sıkı kutlamalar yapılamayacak ama en azından, belki kendinizi, belki diğer puro sevdalı dostlarınızı sevindirmek adına ve bir nebze 2020'yi tatlı bir anıyla bitirebilmek adına aşağıdaki yılbaşı hediyeleri size yardımcı olur.

 

Bu arada, kısıtlamalardan dolayı internetten vereceğiniz siparişleri erken vermenizi tavsiye ederim, zira kuryelerin tekrardan sıkıntıya girme şansı olabilir.

1. KS Accessories

Blog'da kendisi ile söyleşi de gerçekleştirdiğim Kemal Bey'in el emeği göz nuru puro aksesuarları gün geçtikçe daha çok puro sevdalısının puro çantalarında yerini alıyor. Ürünleri hakkında  blogdaki makaleden daha detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Sipariş vermek için de kendisine Instagram hesabından ulaşmak mümkün. Ayrıca ürünleri Nişantaşı'ndaki tobacconist mağazasında da satışta. Yolunuz düşerse yakından inceleyebilirsiniz.

Puro Pick Paket.jpg

2. Herend Kül Tablası

Porselen deyince, Herend'in yeri herkes için ayrıdır. Puro için kül tablası seçenekleri oldukça fazla olan Herend'de her dekor ve zevke göre bir küllük bulmak mümkün. Ürünlere www.herendporselen.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

3. Zippo Pürmüz İçlik

Zippo bu sene ilginç bir yeniliğe adım attı. Hepimizin yakından tanıdığı benzinli içliğine ek olarak, kokusuz bütanla yanan pürmüz içlikler piyasaya sundu. Daha önce hafif farklı bir modelle pürmüz piyasasını deneyen Zippo bu konuda o kadar başarılı olamadı ama orijinal klik sesi ile yanacak olan bu pürmüz purolar için oldukça uygun. Ürüne Zippo Türkiye'nin sitesinden ulaşabilirsiniz.

3. Puro Çikolata

2020'yi gerçekten tatlı yiyip, tatlı konuşarak ve tatlı tüttürerek bitirelim derseniz, Altınlı çikolata Careri'nin el yapımı, puro şeklindeki çikolataları tam sizlik. Paketlemesi ve sunumu purolarımız gibi özenle yapılan bu el yapımı çikolatalar, hem altın puro bandı, hem benzerliği ile gerçekten puro sevdalılarının kalbini kazanacaktır. Detaylar için www.careri.com.tr

4. Etergraph Kalemler

İlk gördüğümde, tam anlayamadığım ama şekil itibari ile de bir o kadar dikkatimi çeken bir ürün bu, gerçek anlamı ile tükenmeyen bir kalem. Özel metal ucu ile kurşun kalemle yazar gibi yazabildiğiniz ama görsel olarak masanızda sanki sönmeyen bir puro gibi sergileyebildiğiniz bir kalem. Hem tubos versiyonu, hem de kendine özel standı olan modelleri mevcut. Ürüne,  lüksbazaar internet satış sitesinden ulaşabilirsiniz.

5. Victorinox Puro Çakısı

Özellikle dış mekan aktiviteleri ile ilgilenler için birebir olan Victorinox çakıların, bu puro makaslı ve punchlı modelleri ile artık kamp yaparken, balık tutarken ya da golf oynarken, puro kesmek için ekstra bir aksesuar taşımanıza gerek kalmayacak. Ürün detayları için www.hobix.com.tr

6. el Casco Puro Keseri

Hemen, hemen hepimizde bir cep keseri mevcut. Lakin, masa keseri, taşınamaması sebebiyle, çok sıklıkla gördüğüm bir aksesuar değil. Fakat hem göz zevki, hem de kullanım rahatlığı sebebiyle bence olması avantaj bir aksesuar. Ürüne www.luksbazaar.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Zippo Bütan İç Tekli 2.jpg
Kutu ve Tekli.png

8. XIKAR Kül Tablası

Biri eğer arabaları ve puroları gördüğü zaman aynı derecede elleri tittiriyorsa, belki de bu, o kişi için en güzel hediyelerden biri olabilir. Kısa bir süre önce piyasaya çıkan ve Türkiye'de de satışı www.tobacconist.com.tr üzerinden yapılan araba jantı görünümlü Xikar puro kül tablası çok güzel bir yılbaşı hediyesi olur.

9. Cigar Sense Üyeliği

Cigar Sense, oluşturduğunuz puro tercih profiliniz ve sizin yaptığınız ve profilinize eklediğiniz tadımlar üzerinden, size kullandığı algoritma üzerinden, puro tercihlerini yaparak, sevdiğiniz yeni puroları tatmanızı sağlayan bir platform. Platformun yaratıcılarından Franca Comparetto bir koku ve tadım uzmanı. Eminim bu siteden hediye edeceğiniz bir üyelik, kendinizi yada arkadaşınızı fazlasıyla sevindirecektir. www.cigarsense.com

CS.jpg

Umarım liste biraz olsun hediye bulmak konusunda yardımcı olmuştur. Umarım 2021 bize geride bırakacağımız 2020 yılından daha keyifli ve herşeyden önemlisi daha sağlıklı gelecektir.

Keyifli tüttürmeler...