top of page

Yılbaşı Hediye Listesi

23.11.2022

 

İşte göz açıp kapayıncaya kadar koca bir sene daha geride kaldı. Ocak, Şubat derken, Kasım'ın bile sonuna geldik.

 

2022 küresel olarak herkesin tekrardan hareketlenmeye başladığı bir yıl oldu. İnsanlar sokağa daha rahat çıkar oldular, seyahatlar sıklaştı. Puro dünyasında da farklı hareketlenmeler oldu.

En hızlı hareketi Habanos, fiyatları yukarı yönlü hareket ettirerek gerçekleştirdi. Fiyatları Hong Kong fiyatlarına endeksleyince, bazı markaların fiyatı 3 katına kadar çıktı. Aynı anda, bari daha uygun fiyatlı Habanos alalım diye düşünürken, tedarik sıkıntısı nedeniyle Casa del Habanos'lardan tutun da Duty Free'lere kadar purolara kıran girdi, yine alamadık. Hep olumsuzluklar olmadı tabii, mesela puro festivalleri geri döndü, fuarlar geri döndü, fiziki puro buluşmaları geri döndü. 

Şimdi de 2022'nin bu tarz olumlu yönlerini düşünerek girelim 2023'e. Girerken de hem kendimizi, hem puro sevdalısı dostlarımızı mutlu edelim diye, her sene olduğu gibi ufak bir hediye listesi hazırlamak istedim. Bakalım bu sene gözüme neler takılmış...

1. KS Accessories

Kemal Bey'in ürünlerinden geçen sene de bahsetmiştim. 2022 de ise, hem mevcut ürünlerini farklılaştırdı, hem de ürün yelpazesine yeni tarz ürünler ekledi. Ayrıca Bodrum'da çok sıcak bir mekan açarak puro sevdalılarını da fazlasıyla mutlu etti. Yine bu sene de ya kendinize, ya da dostlarınıza KS Accessories'den şık puro aksesuarları alabilirsiniz. Ürünlerine Instagram'dan, yada Tobacconist'den ulaşabilirsiniz.

Puro Pick Paket.jpg

2. Les Fines Lames

İlk olarak piyasaya biraz aykırı görünümlü bir puro kesme bıçağı ile çıkan marka, geçtiğimiz sene ikinci ürün olarak piyasaya, daha zarif olan punch bileklikleri çıkarttı. Farklı renklerde ve stilleri olan bileklikler oldukça da sevildi. Hem şık, hem de kullanışlı bir hediye olacaği kesin. Ürünlere aynı zamanda Türkiye distribütörü olan Tobacconist'ten ulaşabilirsiniz. 

3. Zippo Pürmüz İçlik

Zippo'nun yakın zamanda çıkartarak "Puro yakmak için Zippo kullanılmaz!" ezberini bozduğu bütan içlikler oldukça beğeni topladı. Bu sene de bu içlikler Zippo kullanmayı seven ve purosunu yakmadan evvel meşhur klik sesini duymak isteyen puro sevdalıları için çok güzel bir ürün.  Ürüne Zippo Türkiye'nin sitesinden ulaşabilirsiniz.

4. Puro Çikolata

Yeni seneye girerken ağzımızın tadı bozulmasın diye düşünenler için düşünülmüş, lezzetli bir puro. Yakmadan, kimse dumanından rahatsız olur mud diye düşünmeyeceğiniz ama yine de bir puro sevdalısını mutlu edecek bir hediye. Detaylar için www.careri.com.tr

Bracelets.png
Zippo Bütan İç Tekli 2.jpg
Kutu ve Tekli.png

5. Victorinox Puro Çakısı

Bu ürünü her sene koyuyorum çünkü inanılmaz kullanışlı ve tabii ki Victorinox olduğu için de kaliteli bir ürün. Özellikle kamp yada benzeri dış mekan aktivitelerini seven ve bu zamanlarını ayrıca bir puro ile taçlandırmak isteyenlerin çok severek kullanacağına inandığım bir ürün. Ben bir sene kendime hediye ettiğimden beri sıkça kullandığım bir aksesuarım oldu. Ürün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

6. el Casco Puro Keseri

Hemen, hemen hepimizde bir cep keseri mevcut. Lakin, masa keseri, taşınamaması sebebiyle, çok sıklıkla gördüğüm bir aksesuar değil. Fakat hem göz zevki, hem de kullanım rahatlığı sebebiyle bence olması avantaj bir aksesuar. Ürüne el Casco'nun kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.

7. Puro Kitapları

Bazılarımız purosunu keyifli bir kitap okurken tüttürmek ister. Ayrıca son zamanlarda oldukça farklı kitaplar da çıktı puro hakkında. Her ne kadar Türkiye'deki kitapçılarda yabancı kaynak bulmak zor olsa da Amazon'daki liste belki bir nebze yardımcı olur. 

8. Cigar Sense Üyeliği

Cigar Sense, oluşturduğunuz puro tercih profiliniz ve sizin yaptığınız ve profilinize eklediğiniz tadımlar üzerinden, size kullandığı algoritma üzerinden, puro tercihlerini yaparak, sevdiğiniz yeni puroları tatmanızı sağlayan bir platform. Platformun yaratıcılarından Franca Comparetto bir koku ve tadım uzmanı. Eminim bu siteden hediye edeceğiniz bir üyelik, kendinizi yada arkadaşınızı fazlasıyla sevindirecektir. www.cigarsense.com

20220825_195209_edited.jpg
CS.jpg

Listeye yine malum humidor, keser vs gibi fazlaca aksesuar koymadım ama tabii ki, kadınların ayakkabıları misali, aksesuarın fazlası bir puro sevdalısı için zarar getirmez. Keserler körelik, çakmaklar kaybolur, neticede onları da yenilemek adına, yılbaşı hediyesi yapabilirsiniz. 

 

Hepimize sağlıkla ve mutlulukla geçireceğimiz yeni bir yıl dilerim.

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page