Davidoff'dan Çin Domuz Yılına Özel Puro

Her yıl Ocak ve Şubat aylarına gelindiğinde, Çin kendi yeni yılını, diğer adıyla Bahar Tatili'ni kutlamaya başlıyor. Ay-güneş takvimine göre hesaplandığı için Ocak ayının 20-21 ile Şubat ayının 20'si arası kutlanabilir. 2019'da 5 Şubat olarak kararlaştırılan yeni yılın Bahar Tatili olarak adlandırılmasının sebebi de, yılın en soğuk günlerinin sona erdiğinin kabul edilmesidir.

Bu sene Çin, Domuz Yılı'nı kutluyor olacak. 12 yıllık döngünün, 12. sembolü olan Domuz yılı 5 Şubat 2019'dan, 4 Şubat 2020'ye kadar sürecek. Çin kültüründe pek akıllı bir hayvan olarak kabul görmeyen domuzlar, daha çok yiyip, yattıkları için, tembel olarak adlediliyorlar. Fakat bunun yanında, insanlara kötülüklerinin bulunmamasının ve sakin mizaçlı olmaları sebebiyle de zenginliği simgeliyorlar. Çin kültüründe, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 yılında doğanlar, domuz burcundan sayılıyorlar.

Davidoff da her sene olduğu gibi bu sene de, Çin yeni yılını kutlamak adına, yeni ve limitli üretim bir seri çıkartıyor, Davidoff Year of the Pig. Kutu detayları, diğer yıllarda olduğu gibi kırmızı ağırlıklı ve kalite hissi oldukça yüksek.  6 x 56 Toro Gordo vitolasında çıkartılan puroda Ekvador Habana 2000 sargı yaprağı, Meksika San Andrés bağ yaprak ve Dominik Cumhuriyeti'nden hibrid olor/piloto visos, piloto secos ve piloto visos; ayrıca Nikaragua'dan Condega seco and Estelí ligero olmak üzere 5 adet dolgu yaprak kullanıyor.

Önümüzdeki hafta piyasa sunulması beklenen seriye özel bir de kül tablası hazırlanmış. Detayları, Davidoff'un 50. yıl kül tablasına benzeyen tablanın ilk göze çarpan farkı, 4'lü değil 2'li olması.

Daha çok koleksiyonerlere hitap eden bu seri, bu sene 10'arlı 9300 kutu ile sınırlandırılacak ve puroların tanesi yaklaşık USD 39.- olacak. Kül tablası da yine 300 adet ile sınırlandıralacak ve fiyatı USD 395.- olacak. 

Keyifli tüttürmeler...

Pig of the Year Davidoff
Pig of The Year Kül Tablası

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon