top of page

Xikar IPCPR'da dolu dizgin...

 

Xikar, bu sene de IPCPR'da yeni ürünleriyle dolu dizgin gidiyor. Kendi açıklamalarına göre üzerinde belli bir süredir çalıştıkları yeni XO Cutter'dan, Boveda ile yaptıkları anlaşma ile kendi adları altına ürettirmeye başladıkları Boveda zarflarına kadar farklı yenilikleri var. Ben de hazır yeri gelmişken, özellikle beğendiğim iki tanesinden bahsetmek istedim. 

 

Xikar yepyeni bir keser ile karşımızda. Aslında şeklen piyasada tam yuvarlak olan giyotin keserler mevcut olsa da, hem çoğunluğu  tek bıçaklı giyotin, hem de Xikar kalitesinde değil. Yaklaşık üç yıllık bir ar-ge sonucu yaratıldığı söylenen ve XO olarak adlandırılan keser, 64 yüzük kalınlığına kadar olan puroları kesebiliyor olacak.

 

Şu anda sadece mat siyah ve maavi olarak piyasaya sunulan keser Amerika'da yaklaşık USD100-120 aralığında.

İkincisi ise, alışık olduğumuz dayanıklı plastikten üretilme Xikar Seyahat Humidoru'nun biraz farklılaştırılmışı. Bu farklılaştırma, iç bölmesinin size 10 adet Toro vitolasında puro taşıyabilmenizin yanı sıra, ekstra bir rafı ve bölmesi ile de, farklı aksesuarlarınızı taşıma fırsatı veriyor. Aslında bunu iki şekilde kullanabilirsiniz; birincisi sadece seyahatlerinizde taşıyarak, ikincisi de, kendi aksesuarlarınızı kullanmak isterseniz, üyesi olduğunuz puro kulübündeki kilitli dolabınızda tutarak. Malum bizim ülkemizde ikincisi biraz zor ama yine de ileride olur mu olur.  Fiyatı yurtdışında yaklaşık USD 65,- civarında.

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page