top of page

Cigar Lounge- W Hotel Verbier

 

Kış geldi, hatta neredeyse geçti bile ama hem yurtiçi hem de yurtdışı kayak merkezlerinin çoğunda, keyifli bir kayak için yeterli miktarda kar mevcut. Hem artık Nisan ayına da yaklaştığımızdan ötürü, gün içinde havalar muhteşem güneşli ve gece vakti de nispeten titremeden dışarıda durabiliyorsunuz. İşte tam bu zamanlarda, akşamüstü daha güneş batmamışken, kayak sonrası, yada yemek sonrası bir keyif purosunun yerini herhalde pek az şey tutar.

 

İsviçre Verbier'deki W Hotel'in içinde bulunan Cigar Lounge da yukarıda bahsettiğim anlar için gerçekten biçilmiş kaftan. Otelin konumu, liftlerin hemen yanında ve şehir merkezinde olması nedeniyle kıyas kabul etmiyor. Bunun yanında, aynı muhteşem dağ manzarasında sahip, hem iç, hem dış mekana sahip olması, gündüz yada gece kullanımı için alternatif sunuyor.

 

Verbier'deki W Hotel'e girdiğiniz anda, zaten herkesin kayak sonrası buluştuğu bar kısmına girmiş oluyorsunuz bile. Zaten, Cigar Lounge'a geçebilmek için, bar önündeki teras kısmına doğru ilerlemeniz gerekecek. 

Bardan elinize sevdiğiniz bir viski, rom yada kokteyli aldıktan sonra, barın hemen yanında ve Lounge'in kapalı mekan kısmının kapısının önünde bir kabinet humidor karşılıyor sizi. Yanınızda kendi puronuzu getirmediyseniz, yeterli miktarda seçenek bulunan humidordan da puronuzu aldığınız andan itibaren, keyifli dakikalarınız artık başlıyor. Uzunlamasına ve biraz dar bir mekan - bana biraz Londra'daki No.10'i hatırlattı - olan Lounge'da  deri koltuklar üzerinde, dağ manzarasına karşı yerinizi alıyor ve puronuzu tüttürmeye başlıyorsunuz. Burayı kapalı bir balkon gibi düşünürsek, arkamı dönüp baktığımda, balkonun kapalı olmayan kısmını görüyorum. Aynı manzara, aynı dekorasyona sahip bu kısım ki, da gündüz vakti puro tüttürmek için biçilmiş kaftan. 

Mekanın duvarlarını, Demi Moore dahil, puro tüttüren aktrislerin ve şarkıcıların fotoğrafları süslüyor. Sadece kadın fotoğrafları olması, belki biraz yanlı gelebilir ama hoş durmamış desem yalan söylemiş olurum. Mekanın fiyatlarında biraz W Hotel farkı var ama yine de çok uçuk diyemeyeceğim. Partagas Seri De No.4 CHF. 14.60, Montecristo No.2 CHF18.60 ve Cohiba Siglo VI CHF37.20 'den satılıyor. Ortalama bir kadeh viski ise yaklaşık CHF 25.- civarı. 

İsviçre'nin Verbier kenti, özellikle zor kayak pistleriyle meşhurlaşmış bir kent. Dolayısıyla, gün boyu fazla fazla yoruluyor ve sonrasında, kendinizi ertesi güne hazırlamak için, kafanızı ve bedeninizi dinlendirecek bir fırsat kolluyorsunuz. W Hotel, size bu fırsatı en güzel şekilde sağlıyor. Hem otelin dinç görünümü ve enerjisi, hem de puro sevdalılarına sunduğu bu güzel mekan ile. Giderseniz mutlaka uğrayın derim. 

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page