top of page

Victorinox Makas ve Puncher

Gün geçmiyor ki küçük ülke İsviçre'nin puro severlere sunduğu güzelliklerden biri karşımıza çıkmasın. Bu sefer, dünyanın yakından tanıdığı, İsviçre asker çakılarını ve bıçaklarını üreten Victorinox'un piyasaya sürdüğü puro aksesuarlarından bahsedeceğim.


Keskinliğinden zerre şüphe duymayacağınız bu Victorinox'lar, şık gecelerde kullandıklarınızın aksine, kampta yada balığa çıktığınızda daha rahat kullanabileceğiniz bir aksesuar olarak öne çıkyor. Victorinox ürünlerinin en iyi bilinen özelliklerinden biri olan ve her tarafından ayrı birşey çıkması(bıçak, makas, tornavido, kalem, kürdan vb.) durumu da, yukarıda bahsettiğim durumlarda farklı kullanım olanakları sağlaması bakımından daha da hayat kurtarıcı olmaları açısından iyi. 


Victorinox kesiciler, iki çeşit makaslı(Cigar 36 ve 79) ve bir çeşit puncher'lı(Cigar Cutter, Alox) olarak piyasaya sürülmüş.

 

İlk olarak puncher'lı olan modelden bahsedersek; törpü, tırnak temizleyicisi, bıçak ve makas özellikleriyle beraber gelen bu ürünün üzerinde aynı zamanda üç farklı ebatta kesim sağlayan puncher bölümü var. Sadece aliminyum renginde gelen bu ürün, purosunu puncher ile kesmek isteyen kampçılar yada balıkçılar için ideal diyebilirim. 


Puro makaslı alternatifin ise iki boyu mevcut. Tahmin edebileceğiniz gibi büyük olanında ufağına göre daha fazla ve farklı özellik mevcut. Cigar 36 modelinde puro makasına, bıçak, törpü, tırnak temizleyicisi, tirbüşon, cımbız ve kürdan eşlik ediyor. Bir büyüğü olan Cigar 79'da ise saydıklarıma ek olarak normal makas, konserve açacağı, ufak uçlu tornavida, kapak açacağı, büyük uçlu kilitli tornavida, kablo sıyırıcı ve delici bulunuyor. İki model de, Victorinox'un alışılagelmiş Ferrari kırmızısı renginde ve kolay tutuş için ergonomik yapıya sahip.

 


 

bottom of page