top of page

Tommy Bahama Puro Aksesuarları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Efsane bu ya, çekiciliğiyle, nüktedanlığıyla ve daimi bronz teniyle tropik ada hayatının vücut bulmuş hali Tommy Bahama. Dokuzunu anadili gibi ve bir o kadarını da flört edebilecek kadar iyi bilen, yılmaz bir gezgin. Bir keresinde sadece bir hindistan cevizi kabuğu, kırık güneş gözlüğü ve mayosunun uçkuru ile 90 kiloluk bir sarı yüzgeçli orkinos yakaladığı bile görülmüş.

 

Tabii ki dedim ya bu efsane, ama tam da markanın sitesinde geçtiği şekli ile. İşin yine sitede verilmiş gerçeğiyle konuşacak olursak, sadece bir t-shirt ile başlayan ve bugün kadın/erkek giyim, ev eşyası, mobilya ve restoran zinciri olarak hayatına devam eden bir marka Tommy Bahama. Hepsi de ada hayatını öne çıkartan nitelikte oluşturulmuş. İnternette sitelerini gezerken gerçekten kendinizi Tommy Bahama ile birlikte tropik bir adada gezintiye çıkmış gibi hissediyorsunuz, içiniz açılıyor. İstedikleri tarzı tam anlamıyla yansıttıkları bir marka olmuş, sıcak hava, plaj, tropik ağaçlar… Hepsi yanı başınızdaymış gibi geliyor.

 

Tabii ki sitede vakit geçirirken, aklınızdan o kumsallara uzanıp, bir palmiyenin altında mesela sıcak havaların tercihi Montecristo Open serisinden bir puro tüttürmek geçmiyor da değil.

 

Tommy Bahama bunu da düşünmüş ve puro sevdalıları için çakmağından, tablasına, kılıfından, humidoruna farklı aksesuarlar sunmuş. Fiyatları da aslında Türk Lirasına çevirmediğiniz sürece, muadillerine göre oldukça makul geldi bana. Tek tek bütün ürünleri sıralamaycağım ama dikkat çeken birkaç ürün ve özelliklerinden bahsedeceğim.

 

Deriden olan puro kılıflarında en çok hoşuma giden, her kılıfın yanımızda bulundurmamız gereken aksesuar için taşıyıcı yeri olması- tekli ve ahşap olan kılıflar hariç. Hatta, kılıfların bazıları punch’lı çakmağı, cutter’ı ve hatta viski yada rom ile doldurabileceğiniz puro kalınlığında matarası dahil olarak satılıyor. Eksik olarak bulduğum yanı ise, hafiten seyahat humidoru sınıfına giren 4’lü kılıfların içinde herhangi bir nemlendirici bulunmaması. Bunu bir Boveda ile çözmek mümkün ama yanımızda her zaman olmayan Boveda yerine başka bir alternatif de yaratılabilirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkatimi çeken bir başka aksesuar ise, farklı türlerdeki tekil yada grup olarak kullanabileceğiniz kül tablaları. Desenleri yada baskıları göz alıcı olan tablalar özelikle yazlık mekanlarda eminim çok hoş durur. Hele set olarak satılan seramik Paradise Kül Tablası çok hoşuma gitti. Bardak altlıkları gibi üstüste koyup deri kutusunda kaldırabileceğiniz 4’lü set gerçekten orijinal. Hemde her tablayı iki puro tüttürücüsü kullanabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tek satılan çakmak ve cutter’lar bize çok tanıdık olan Xikar tarafından Tommy Bahama için üretilmiş. Bu da aslında hem Tommy Bahama, hem de ürünleri için üç aşağı, beş yukarı bir kalite anlayışı hakkında fikir veriyor bence.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarz olarak klasik ve ağır abilerinin yanında, daha rahat ve farklı bir hava yaratan aksesuarlar bence tam yazlık ve tatil mekanlarına göre. Ama bu tabii ki başka yerde kullanamazsınız demek değil. Nerede olursa olsun keyif alabileceğimiz ürünlere benziyor.

 

Ürünlerin detayları için markanın sitesine www.tommybahama.com 'dan ulaşabilirsiniz.

 

Herkese keyifli tüttürmeler…

bottom of page