top of page

Gösteriyor ama doğru mu?

Geçenlerde baldan tatlı birinden çok ilginç bir hediye aldım. Hiç beklemediğim bir anda, elime, "Sana puro aldım" diye bir paket tutuşturuldu. Ben de heyecanla ve şaşkınlıkla pakete bakarken, gözüm paketin üzerindeki Eataly logosuna takıldı. Kendi kendime düşündüm, Eataly ne zamandan beri puro satıyordu ve satmaya başladıysa bu ne güzel bir haberdi.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Paketi alıp, içinde tek bir puronun sığacağı büyüklükte ahşap bir kutuyu görünce daha da şaşırdım. Acaba dedim Culebra mı? Ama olamaz, çünkü bir yandan da paketi tartıyorum, ve olmaması gereken aşırı bir ağırlık var. Hediyeyi verenlerin "Hadi aç, hadi aç!!!" nidaları arasında kutuya uzanıyorum ve incelemeye başlıyorum. İçinde puro olamayacak kadar ağır olan kutunun detaylarına göz gezdirdikçe, gözüme CUBA, HECHO A MANO gibi ibareler takılıyor ve kutu benim için daha da ilgi çekici bir hal alıyor. Kenarları barkod benzeri bir şeritle tutturulmuş kapağını söküyorum ve içeriden 52+ yüzük kalınlığına sahip devasa bir puro çıkıyor ama bir terslik var; bu puro çikolatadan! İşin gerçekçiliği yerken de devam ediyor. Isırmamla beraber çikolatanın içinin üç farklı tabakadan olması dikkati çekiyor; nugalı dolgu tütün, kremalı bağlayıcı tütün ve parlak bitter sarıcı tütünler - Muhteşem!


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Ve artık bu noktadan sonra hediyenin esprisi tamamen ortaya çıkıyor. Bu tam bizim gibilere layık, tatlı yiyip, tatlı konuşmamız için yaratılmış bir ürün. Emin olun, bu puro bir puro severi sevindirirken, hediyeyi verenin yüzünde de tatlı ve sinsi bir gülümseme yaratacak bir hediye. Tavsiye ederim. 

bottom of page