top of page

S.T. Dupont Yenilikleri

02.10.2019

Split'deki Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası finalinde, sponsorlardan biri olan S.T. Dupont ürünlerini ve yenilikleri tanıtırken, çok farklı bir haberden, su ile çalışan bir çakmak üzerinde çalıştıklarından bahsetti ve bize videosunu gösterdi. Hali hazırda seri üretimden uzakta ve boyutu anladığım kadarıyla şu an sadece masa çakmağı boyutundan olsa da, teknolojisi açısından - en azından benim için - oldukça inanılmaz bir yenilik. Tabii piyasaya çıkışı ileri tarihli bu tarz ürünlerin ve teknolojilerin yanında, hali hazırda piyasada olan ve çıkması yakın olan ürünlerinden de bahsettiler. Bunlardan iki tanesi özellikle dikkat çekici. 

İlki, farklı iki kesiş türünü tek aksesuarda toplayan bir aksesuar. Hem V- keseri, hem de giyotin keseri, istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ve bunun için sizi iki farklı keser taşımak zorunda bırakmayacak bir ürün. Kimilerimiz tek tarz kesim kullandığı için gereksiz görebilir ama purosuna göre farklı kesimler tercih eden puro düşkünleri için biçilmiş kaftan bir ürün denebilir.

Çift Keser
Çifte Keser 2

İkinci ürüne gelince, o da belki daha fazla bir kesime hitap edecek bir ürün. Her ne kadar, yukarıdaki keserden biraz farklı olarak, farklı ihtiyaçlara hitap ediyor olsa da, yine bizi iki farklı aksesuar taşımaktan kurtaran, pratik bir ürün. Bir giyotin keserin içine saklanmış bir puro standı, yada standın içine saklanmış bir giyotin keser. Hangi açıdan baktığınıza bağlı. Bu üründe, S.T.Dupont, keserin dış çerçevesini, keserin etrafında, kilit noktasına gelen kadar döner yaparak, keserle beraber "X" şeklini alacak şekilde ayarlamış. Böylece bir keser ve bir stand, iki farklı aksesuar taşıtmak yerine, bize yine tek aksesuar taşıtmış oluyor. 

Keser Stand
Keser Stand 2
Keser Stand 3

Özellikle ikinci üründen bahsederken, marka olarak, kendilerinin piyasayı ve piyasa trendlerini ne kadar yakından takip ederek ve tüketicilerin ihtiyaç ve isteklerini gözeterek ürün geliştirdiklerinden bahsettiler ki, bence pek de yanlış olmaz.

S.T. Dupont, bu yeni iki ürünle eminim hatırı sayılır bir kitleyi memnun edecektir. 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page