top of page

Siesta zamanı!

Güney Amerika İspanyollar'a puro kültürünü aşıladıkları sırada, İspanyollar iklim olarak bunaltıcı sıcaklıkları paylaştığı bu yeni toprakları Siesta kültürü ile tanıştırmışlardı. Türkçe, kısaca şekerleme diyebileceğimiz, genellikle öğlen uykusu olarak adlandırabileceğimiz Siesta, sıcak havalarda yenen ağır yemeklerin sebep olduğu, tembellikten çok, vücudun bir gereksinimi. Lakin, bugün bahsetmek istediğim, sizin bu sıcak yaz aylarında yaptığınız siesta değil, aksine puronuzun yaptığı siesta.

 

Şöyle bir düşününce, mutlaka hepimizin geçmişte fazla puro içen müşterisi olmayan ve dolayısıyla puro için kül tablası yada diğer aksesuarları bulundurmayan yerlerde, arkadaşlarınızın evlerinde yada dışarıda doğal ortamlarda puro tüttürürken, içmediğiniz anlarda puronuzu dinlendirecek yer bulmakta zorlandığımız olmuştur. Ben şahsen bir iki kere farklı arkadaşlarımın evinde puromu koyacak genişlikte yada kalınlıkta kül tablası bulamadığımda, eğer puroma bira eşlik ediyorsa, şişenin kapağını bükerek puromu bunun üzerine koymuşluğum bile vardır.   

 

Bir Kanada firması olan Custom Ash, bu gibi durumlar için imdadımıza Cigar Siesta ile yetişiyor. Ben de keşfettiğim anda artık yukarıda bahsettiğim zorlukları çekmemek için kendime resimde gördüğünüz iki tane aliminyum rengindekilerden sipariş verdim. On günlük bekleyişten sonra kazasız belasız elime geçti. İçi süngerle kaplı, kullanım talimatı ve avantajlarını içeren bir kartla, plastik bir kutuda gelen Siestalar bütün yüzük kalınlıklarındaki purolarla kullanıma uygun.

 

Uçaklarda kullanılan aliminyumdan üretilen Siestaları farklı renklerde(siyah, aliminyum, altın kaplama) sipariş verebildiginiz gibi üzerine adınızı yada istediğiniz farklı bir metin de yazdırabiliyorsunuz. Aynı zamanda daha kullanışlı ve mobil hale getirebilmek için, Siestanızı anahtarlık şeklinde de sipariş verebiliyorsunuz.

 

Bence değerli purolarınız kaliteli bir siestayı fazlasıyla hakediyorlar. 

 

Custom Ash ve ürünlerinin hakkında daha detaylı bilgi için www.customash.com

bottom of page