top of page

Screwpop Aksesuarları

Puro aksesuarları, gün geçtikçe farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Evde kullanılan lüks, ağır örneklerinin tersine, ilginç markalar oldukça pratik, dış mekana uygun ve taşıması kolay puro aksesuarları piyasaya sürmeye başladılar. Screwpop da bu markalardan biri. Asıl ürün gamı pratik ve kolay taşınabilir el aletleri olan markanın yöneticileri arasında puro tüttüren birileri olacak ki, bize yönelik yine pratik keser, punch ve kül tablası aksesuarlarını da ürün gamına eklemişler.

Kül tablasının tabii farklı bir görevi yok, lakin, hem keser, hem de punch, ufak olmalarına rağmen oldukça işlevsel aksesuarlar.

Keser, Chopo, aynı zamanda hem anahtarlık, hem de kapak açacağı olarak rahatça kullanılabiliyor. Chopo, bu markanın geliştirdiği ikinci keser. İlki biraz daha ufak ve kullanımı biraz zahmetli olduğu için, yeni modelin hem anahtarlık kısmını genişletmişler, hem de eklem yerlerine pul eklemişler, ki kesim hareketi daha rahat ve sıkıntısız yapılabilsin diye. Bıçakları ve gövdesi 420 J2 paslanmaz çelikten.

Punch'a gelirsek, onun da yine kendine has özellikleri var. Normal bir punch olmanın yanında, Chopo gibi kapak açabiliyor ve rahatlıkla anahtarlık gibi kullanılabiliyor.

Kül tablasının dediğim gibi farklı bir becerisi yok. Mesela bir anda humidora dönüşmüyor. Fakat pratik yapısı külün kendiliğinden yuvarlanarak haznenin içine düşmesini sağlıyor. Öte yandan haznede bulunan çıkıntıyı kullanarak, sönen puronuzu tekrar yakmadan evvel, ucundaki küllerden kurtulabiliyorsunuz. 

bottom of page