top of page

Library, Schweizerhof Hotel, St.Moritz, İsviçre

 

 

 

Yaz sıcaklarını yavaş yavaş hissetmeye başladığımız bu Haziran günlerinde içinizi soğutmak istemem ama bu sefer bahsedeceğim lounge, genelde kış ve kış sporları ile tanınan St.Moritz’den olacak. Gerçi hemen yine içinizi ısıtmak için, St.Moritz ve genel olarak İsviçre’nin çoğu kayak merkezinin, yazın inanılmaz birer trekking cenneti olduğunu hatırlatmakta yarar var.

 

İsviçre’nin, İtalya’ya olan sınırına yakın meşhur Engadin Vadisi’nde bulunan St.Moritz, dediğim gibi kışın kayak, yazın trekking yapmak isteyenler için birebir. Bu güzelliklerin yanında, her sene Şubat ayında donan gölün üzerinde koşulan White Turf At Yarışları da cabası. Yılın her mevsimi bu kadar turist çeken biryerde de tabii ki, istemediğiniz kadar otel ve o otellerin içinde de Davidoff’un anavatanı olma avantajıyla farklı farklı puro loungeları mevcut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benim en son ziyaretlerimden birinde kaldığım ve tabiri caizse, şehrin tam göbeğindeki Schweizerhof Otel de içinde lounge bulunduran otellerden bir tanesi. Otel gerçekten de tam şehrin ortasında olduğu için, heryere ulaşımınız, pistler dahil, yürüme mesafesinde dakikalar içinde mümkün. Tabii pistlere de yakın derken, karşı kaldırımdaki, dağa tırmanan finükilerden bahsediyorum. Sadece bu heryere olan yakınlık bile, Schweizerhof’da kalmak  için iyi bir sebep. Tabii ki otelin içi, özellikle muhteşem dağ manzarasına bakan ve sabah kahvaltılarını da yaptığınız restoran dahil, oldukça şık ve güzel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otelin restoranı ile aynı manzaraya sahip başka bir ve bizi daha çok ilgilendiren bölümü ise, Library Fumoir Puro Lounge. Hem otel müşterilerine, hem de dışarıdan gelenlere açık ama çok da büyük olmayan bu bölüm adı gibi tam bir kütüphane gibi dekore edilmiş. Girişte sol tarafta kitapların durduğu rafların bir kısmı camekan ile humidor olarak ayrılmış ve Davidoff, Zino, Zino Platinum’un yanında diğer Küba markalarının farklı farklı vitolalarını bulmak mümkün. Derinlemesine uzayan lounge’ın sağ tarafındaki camlardan ise yine dağ manzarısına hakim olmak mümkün. Lounge'ın  Uzun bir kayak ve trekking gününden ve güzel bir yemekten sonra, içeceğiniz ile puro tüttürmek için sanırım bütün detayları düşünülmüş bir rüya gibi.

 

Hatırlatmakta yarar var, otelin diğer bar ve club kısımlarına da puronuz ile girebiliyorsunuz. Bu da kapalı mekanlarda tüttürmeye devam ettirebilmek açısından zevkinizin yarım kalmaması demek anlamına geliyor.

 

Library’in zaman zaman yenilenen puro menüsündeki fiyatlara örnek olarak bir Entreacto CHF 10.-(30.-TL) iken Cohiba Siglo VI CHF 39.-(115.-TL). Puronuza eşlik edecek içecekler de ise seçim şansınız hem alkollü ve hem alkolsüzlerde oldukça fazla. Fiyatları ise hemen hemen heryerde görebileceğiniz otel fiyatları.

 

Hotel Schweizerhof, yaz yada kış, her daim önerebileceğim St.Moritz’de zevkle kalabileceğiniz ve kalırken de puro tüttürmekten feragat etmeyeceğiniz bir yer. Giderseniz aklınızda bulunsun.

 

Keyifli tüttürmeler…

bottom of page