Puronuzu bir sürüngenle paylaşır mıydınız?

Semenderler, solungaçlı doğan ve sonradan solungaçlarını kaybederek sudan karaya çıkan ama yine de suda yaşayabilen amfibyumlar ailesine mensup bir kertenkele türüdür. Ülkemizde de Adana, Mersin, Hatay, Erzincan, Bitlis ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde karşımıza çıkan sarı lekeli semenderler de koruma altında tutulan türler. Semenderlerin aynı zamanda oldukça geniş bir ağızları da var. Fakat hem suda, hem karada yaşayabilen bu sürüngenlerine, şimdiye kadar puro tüttürdüklerine dair bir bulgu yok. Yani, başlıktaki gibi, puronuzu paylaşmanızı gerektirecek bir durum da yok. 

Lakin, puro ile alakası olmayan bu hayvan, ağzı ile  Czevitrum adlı cam firmasına bir küllük tasarımında ilham vermiş. Her birinin tek tek, kalıpsız, üfleme yöntemi ile üretildiği kristal küllüklerin şekli bir semenderin ağzı açık konumdaki yüzüne benzetilmiş. Puronzu, oldukça geniş bir ağza sahip olan bu küllüğün üst kısmına, yani semenderin alnına koyuyor, gözlerinin arasında dinlendiriyor ve ya külünü isteyerek ağzına silkiyor yada dinlenirken, kendiliğinden düşmesini bekliyorsunuz. Oldukça şık bir görüntüye sahip olan küllük, alışılagelmiş küllüklerin dışında, oldukça hoş bir dekorasyon parçası olarak da evinizi süslüyor.

Küllüğü, EUR 320.- 'ye  Czevitrum'un kendi internet mağazası olan Smartdesignstore'dan sipariş verebiliyorsunuz yada yurtdışında, bazı ev ve puro aksesuarları satan dükkanlarda da bulmak mümkün. Aynı zamanda, küllüğün iç kısmını, mavi, siyah, sarı yada kırmızı gibi farklı renklerde de düşünebilirsiniz.

Biraz pahalı olmasına karşın, oldukça hoş ve dekoratif bir parça.

Keyifli tüttürmeler...

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon