Puro Sabor 2020

21.08.2019

Hatırlarsanız geçen sene, Nikaragua'daki politik olaylar ve bunların sebebi ortaya çıkan iç karışıklar sebebi ile Nikaragua Puro Festivali, Puro Sabor iptal edilmişti. Bu sene Puro Sabor 22-25 Ocak tarihleri arası gerçekleştirilmek üzere geri dönüyor.

2018 yılında, Başkan Ortega'nın özellikle emeklilere yönelik sosyal yardımların revize edilmesi kanunu ile ortaya çıkan protestolar ve diğer karışıklıklar, ülkenin hem kendi halkına, ekonomisine, hem de dışarıdan gelen turistlerine oldukça büyük bir darbe vurmuştu. Enflasyonun fırladığı, fakirliğin arttığı bir duruma gelinmişti. 

Şartlar 2018 yılından çok daha iyi olmasa da, olayların durulmasından sonra, ülkedeki puro fabrikaları kendi turistik fabrika gezi turlarına devam ettiler. Zaten, genel olarak puro endüstrisi, ağırlıklı ihracata yönelik üretim yaptığı için, bu durumdan en az etkilenen sektörlerden olmuştu. 

Puro Sabor bu sene de yine Grana'da başlayacak olan festival, ikinci ve üçüncü gün Esteli'ye kayıyor ve oradaki fabrika ve tarla turları başlıyor. Programın son gününde yine bir gala yemeği olacak ve ertesi gün de dönüşler başlayacak. 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon