top of page

Puro Sabor 2020

21.08.2019

Hatırlarsanız geçen sene, Nikaragua'daki politik olaylar ve bunların sebebi ortaya çıkan iç karışıklar sebebi ile Nikaragua Puro Festivali, Puro Sabor iptal edilmişti. Bu sene Puro Sabor 22-25 Ocak tarihleri arası gerçekleştirilmek üzere geri dönüyor.

2018 yılında, Başkan Ortega'nın özellikle emeklilere yönelik sosyal yardımların revize edilmesi kanunu ile ortaya çıkan protestolar ve diğer karışıklıklar, ülkenin hem kendi halkına, ekonomisine, hem de dışarıdan gelen turistlerine oldukça büyük bir darbe vurmuştu. Enflasyonun fırladığı, fakirliğin arttığı bir duruma gelinmişti. 

Şartlar 2018 yılından çok daha iyi olmasa da, olayların durulmasından sonra, ülkedeki puro fabrikaları kendi turistik fabrika gezi turlarına devam ettiler. Zaten, genel olarak puro endüstrisi, ağırlıklı ihracata yönelik üretim yaptığı için, bu durumdan en az etkilenen sektörlerden olmuştu. 

Puro Sabor bu sene de yine Grana'da başlayacak olan festival, ikinci ve üçüncü gün Esteli'ye kayıyor ve oradaki fabrika ve tarla turları başlıyor. Programın son gününde yine bir gala yemeği olacak ve ertesi gün de dönüşler başlayacak. 

Puro-Sabor-Logo.jpeg
bottom of page