top of page

6. Puro Sabor 16-21 Ocak'da gerçekleştirildi

 

Bu sene de sadece hayalleri süsleyen 3 puro festivalinden biri olarak kaldı sadece, Puro Sabor. Kendim gidemesem de, en azından atmosferi, bir fiil orada olan birinin ağzından almak için, Cigar Journal Baş Editörü Reinhold Widmayer'e bir iki cümle ile anlatmasını rica ettim:

 

"Neredeyse 30 ülkeden, 150 puro sevdalısı, puro sanatını ve onunla beraber gelen dostluğu kutalamak için 6. kere Nikaragua Puro Festivali Puro Sabor'da biraraya gelmişler. Dünyada haklı üne sahip birçok puro markasının üreticileri hem bilgi, hem de puroya olan aşklarından bahsediyorlar. Büyük keyifle tüttürdüğümüz purolarımızın yaratıcıları ile omuz omuza oturmak ve puro paylaşmak inanılmaz bir his ve tecrübe."

 

Kendi ağzından Puro Saboru bu şekilde anlattı Reinhold.

 

 

Peki bu senenin programı nasıldı? Yine dopdolu ama gözlemleyebildiğim kadarıyla 2016'ya göre bir gün daha uzun tutulan bu senenin festivalinin ilk iki günü biraz daha turistik gezi kıvamında geldi. Hatta, Granada ve Esteli olarak iki bölüm halinde gerçekleştirilen festivale, direkt olarak Esteli ayağından itibaren katılmak da mümkündü.

 

Programa göre, ilk iki günü Granada'da geçirdikten sonra üçüncü gün Esteli'ye geçilmiş. Burada dördüncü gün fabrika, beşinci gün de tarla gezileri gerçekleştirilmiş. Yine son günün akşamı, festivallerin meşhur gala yemeği ile son bulmuş. 

bottom of page