top of page

Puro Sabor 2016 başladı...

 

Puroları gibi, Nikaragua'nın puro festivali Puro Sabor da, her sene bilinirliğini ve katılımını arttırarak yoluna devam ediyor. Bu sene beşinci kere kapılarını aralayan Puro Sabor da yine puro dostu olan herkesi cezbedecek, dört günlük, dolu dolu bir program hazırlanmış. 

 

İlk gün, karşılama ve kayıt gibi bilindik uygulamalardan sonra, ilk olarak herkes Managua Gölü üzerinde teknede akşam yemeğinde biraraya geliyor ve tanışmaya başlıyor. 

 

İkinci gün, hiç vakit kaybetmeden, erken saatlerde yapılan Chichigalpa'daki Flor de Cana Rom fabrikasını ziyaretle başlıyor. Hemen arkasından puro tadımı için Cortijo el Rosario'ya geçiliyor. Günün geri kalanında, puro ve rom eşleştirmeleri ve İspanyol atlarının gösterisi sonrası Managua'ya, Puro Humo açılış kokteyli için geri dönülüyor. 

 

Üçüncü gün, Esteli'ye, puronun kalbine, doğru yola çıkılıyor. Tavicusa tütün tarlalarını gezdikten sonra, AJ FERNÁNDEZ, DREW ESTATE TOBACCO COMPANY S.A, MY FATHER CIGARS, PADRON, PLASENCIA, ve  PENSA marka puroların fabrikaları dolaşılıyor. Gün, herkesin, yerel beyaz gömleklerle katılıdığı akşam yemeğiyle sonlandırılıyor. 

 

Dördüncü gün, AJ FERNÁNDEZ, PADRON, MY FATHER CIGARS, PLASENCIA, PROCENICSA, NICARAGUA AMERICAN CIGARS S.A. markalarının ekinlerini gezerek başlıyor ve arkasından JOYA DE NICARAGUA, NICARAGUA AMERICAN CIGARS S.A., OLIVA CIGARS, PROCENICSA, SCANDINAVIAN TOBACCO GROUP, TAVICUSA markalarının fabrika turuyla devam ediyor. Sonrasında ise gün, Nikaragua puro erbabları ile puro üzerine sohbetler gerçekleştirebileceğiniz bir seminer ve arkasından muhteşem Gala Yemeği ile sonlanıyor.

 

Eminim, bu dolu program sonunda, herkes, muhteşem bir deneyimin  ve yeni kurulan puro arkadaşlıklarının verdiği keyifle evlerine döneceklerdir. Bu sene de olmadı ama kısmet belki ileriki senelerde bize de kısmet olur. 

 

Keyifli tüttürmeler...

 

 

bottom of page