top of page

Procigar Puro Festivali başlıyor...

 

Ve sonunda yarın Dominik Cumhuriyeti'ndeki puro festivali Procigar kapılarını 5 gün süreyle ziyaretçilerine yarın itibariyle açıyor. Festival, puronun başkenti olarak da anılan Santiago şehrinde, Karayiplerin en güzel otellerinden biri olan Casa de Campo tatil köyünde yapılacak. Festival adına düzenlenen golf turnuvası da yine aynı otelde bulunan ve dünyadaki en iyi 100 golf sahaları arasında sayılan Teeth of the Dog'da gerçekleştirilecek.

 

Program aynı zamanda Damajagua Lagunu'na ve Puerto Plata bölgelerine de günlük turlar içeriyor. Aynı zamanda Festival'de Puerto Plata bölgesinde tam gün katamaran gezisi dahil, poker turnuvası, mereng dans dersleri gibi aktiviteler de sunulacak.

 

Ziyaretçiler her zaman olduğu gibi birçok puro fabrikasını ve tütün tarlalarını gezme imkanı bulacaklar. Bunların arasında General Cigar, Davidoff, “Quesada Cigarros,” La Aurora, “Corporacion de Exportacion de Cigarro,” “Tabacalera La Alianza-EP Carrillo,” “La Flor Dominicana,” “Tabacalera Palma” ve “Cigar Familia” gibi firmaların fabrika ve tarlaları bulunuyor.

 

Dünya puro imalatının %80'inin gerçektleştiği Dominik Cumhuriyeti'ndeki bu puro festivali her sene olduğu gibi Cigar Jorunal, Cigar Aficionado, Cigar Magazine gibi hemen hemen bütün puro dergilerinden yazarların da buluşma noktası ve ziyaretçilerine yazarlarla vakit geçirme şansı sunuyor.

 

Nikaragua Puro Festivali yazımda da söylediğim gibi bu sene olmadı ama inşallah ileriki yıllarda belki ziyaret etmek kısmet olur. Eğer aranızda gidip de gördüklerini paylaşmak isteyen olursa, seve seve blogda yer ayırırım. 

bottom of page