top of page

Plasencia Purolarına Çip Takıyor!

16.06.2021

Maalesef, hayatımızın yaklaşık 2 senesi öyle yada böyle bir pandemi sürecine kurban gitti. Okullar kapandı, ulaşım ve seyahatler durdu, ofisler kapatıldı, bizler eve kapandık.... hayat durdu. Bu durumdan kurtulmanın çaresi de tabii ki aşı olarak bulundu. Fakat, hem pandemi, hem çaresi olan aşı, türlü, türlü teoriler üremesine vesile oldu. Aslında bütün bu gelişmelerin insanları kontrol altına almak için ortaya çıkarıldığı, bunu da aşılarla beraber insanlar çip takarak yapılacağı söylentileri yayıldı.

 

Bazıları bu teoriler doğru mu yanlış mı diye düşüne dursun, Plasencia kendi purolarına çip taktı bile. Fakat bunu kendi kontrolünden çok, perakende satıcılar ve asıl son kullanıcılar için yaptı. Hiçbir aplikasyon indirmeye gerek kalmadan, iPhone yada Android telefonunuza okuttuğunuz çip, size Plasencia ve elinizde tuttuğunuz puro özelinde türlü bilgi vermek üzere ve gerçekliğini kanıtlamak için programlanmış. Plasencia'nın tarihi, puronun harmanı ve tadım notları gibi bilgilere saniye içerisinden ulaşabileceksiniz.

Şu an sadece ALMA FUERTE SIXTO l HEXAGON COLORADO CLARO purolarından kullanılan teknoloji, sonrasında diğer purolar için de kullanılmaya başlayacak. 

Plasencia CEO'su Nestor Plasencia ile Londra'da bir tadımda tanışma fırsatım olmuştu ve gerçekleştirdiğimiz sohbette, üretimden, tüketime teknolojiyi, puro ile nasıl birleştireceğinin yollarını aradığından bahsetmişti. Droneları kullanarak nasıl daha hızlı ve detaylı bir şekilde tarlaların ve ekinlerin kontrolünü gerçekleştirdiklerini açıklamıştı. Belli ki, puroya çip ekleme,  Plasencia'dan göreceğimiz son teknolojik yenilik olmayacak. 

Heryerde, her türlü sahtesi yapılan Küba purolarında da bence oldukça kıymetli bir özellik olabilecek bir teknolojiyi belki diğer markalarda da görebiliriz. Hem sahte puroların önüne geçmek için, hem de purolara özel türlü bilgiyi paylaşmak ve kullanıcı kazanmak için çok güzel bir fırsat ve lider bir hareket.

Ne dersiniz?

Keyifli tüttürmeler...

Plasencia Çip
ALMA FUERTE SIXTO l HEXAGON COLORADO CLARO
Plasencia Çip Yeri
Nestor Plasencia - Sağda
bottom of page