top of page

No.6 Cavendish, Londra

25.11.2019

Londra günümüzde, Viktorya zamanı puro divanlarını aratmayacak düzeyde bir puro devirden geçiyor. Gün geçmiyor ki, yeni puro dostu bir mekan açılmasın. Bu yeri geliyor, bir otelin içinde oluyor, yeri geliyor, bir kokteyl bar olarak karşımıza çıkıyor ama en güzelleri de, hem puro satan, hem de içinde oturulacak mekanı barındıran puro dükkanları oluyor.

Geçtiğimiz günlerde de Londra puro sahnesi yeni bir puro dükkanı ve afilli bir mekan kazandı, No.6 Cavendish. Londra'nın göbeğinde, Oxford Circus'a 2dk. yürüme mesafesindeki mekanı gelin beraber tanıyalım. 

Giriş
Resepsiyon
No6 Cavendish logo.png
Lounge'a giden koridor.

Mekanın sahibi, LCDH Londra'nın da sahibi Ajay Patel ve ailesi. Oldukça ufak sayılabilecek bir dükkan olan LCDH, aynı zamanda şehir merkezine oldukça uzak kalıyordu. Bu mekan ile Ajay, hem kendini merkeze taşıdı, hem de diğer puro mekanlarına sıkı bir alternatif yarattı. Bu arada, LCDH Londra'nın da alt katının, ufak da olsa bir lounge olduğunu hatırlatayım.

Dükkana ilk girdiğinizde, sizi Ajay'in "perakende" kısım olarak adlandırdığı  kısıma girmiş oluyorsunuz. Burada, Elie Bleu, Davidoff, Siglo ve diğer markaların aksesuarlarından edinebiliyorsunuz. Seçenek oldukça fazla. Gerçi, sadece ufak bir gruba gerçekleştirdiği açılış sırasında bütün raflar dolu değildi ama diğer dükkanındaki ürün çeşitliliğini bildiğim için burayı doldurmak da sıkıntı olmayacaktır. Yine bu kısımdaki kasa kontuarının arkasında bir oda humidor mevcut. Yine LCDH Londra avantajı ile Küba purolarında sıkıntısız her marka ve vitolayı bulabiliryosunuz. Humidor ortadaki masanın içine kurulmuş bir düzenek ile nemlendiriliyor. Aksesuar vitrinlerine bakarak ilerlediğinizde, uzun tünel gibi bir koridor sizi bekliyor. Merak etmeyin, tünelin sonu aydınlık, hem de bayağı aydınlık. 

Humidor

Koridorun diğer ucunda, lounge mevcut. Lounge'a açılan kapıdan geçmeden önce, hemen sağ tarafınızda bar kısmı gözünüze çarpacak. Alkollü, alkolsüz içeceklerin hemen hemen hepsi mevcut. Daha gelmemişti ama Ajay getireceği viskilerin oldukça özel olduğundan bahsetti. Aynı zamanda kokteyl de sipariş verebiliyorsunuz. 

E puronuzu seçtiniz, yolda içkinizi de sipariş verdiniz, artık cennete açılan kapıdan geçerek, oturup rahatlama zamanı. İçeri girdiğinizde sizi birbirinden rahat deri chesterfield koltuklar bekliyor olacak. Oturarak rahat 30'un biraz üzerinde misafir ağarlayabilecek bir mekan. Tavanı kısmen camekan olduğu için içeriye oldukça fazla gün ışığı geliyor ki, bu oldukça keyif verici birşey. Size de böyle bir atmosferde oturup, puronuzun ve içkinizin keyfini sürmek kalıyor. 

Lounge 1
Lounge 3
Lounge 2
Kasalar

Mekan, aynı zamanda kiralayabileceğiniz kasalara da sahip. Lounge kısmında geçerek ulaşabileceğiniz ayrı bir humidor odasında, eve sığmayan yada burada aldığınız ve sonra tüttürmek üzere saklamak istediğiniz puroları saklayabiliyorsunuz. Ayrıca, kasa kısımına geçen dar yerdeki takribi 6 kişilik ufak alanı, kendi özel konuklarınız için rezerve edip, lounge'ın ana kısmından bir kapı sayesinde ayrı bir oda olarak kullanabiliryosunuz. Böyle bir durumda, lounge'ın ana kapısı yerine, barın hemen karşısında, bu ufak odaya ait ayrı giriş kapısını kullanarak, kalabalığa karışmadan giriş. çıkış yapabiliyorsunuz. 

No.6 Cavendish'ın bendeki ilk intibası gerçekten çok olumlu oldu. Eminim kısa zamanda, puro tutkunlarının uğrak mekanlarından biri olacak. Sizin de Londra'ya yolunuz düşerse ve diğer ziyaret ettiğiniz mekanlarında farklı bir mekan denemek isterseniz, mutlaka buraya bir uğrayın derim.

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page