top of page

Purolarınız Herhalde Hiç Bu Kadar Emniyette Hissetmemişti

22.03.2021

Vaultek Safe​ fırması özellikle silah saklamaya yönelik, yüksek teknolojiye ve pratik özelliklere sahip kasalar yapan bir firma. Silahları saklamaya ve güvenlik altına almanın yanında, şimdi de yeni bir ürünle, bir o kadar değerli olan puroları doğru şartlar altında saklamaya ve güvenlik altında tutmaya yönelik bir humidor piyasaya sürmüş durumdalar - Vaultek LifePod Humidor. 

Aslında bu humidorun da ilk çıkış noktası, başta tabanca ama tabanca dışında günlük eşyalar için kullanılabilecek ve yanınızda rahatça taşınabilecek, çanta boyunda bir kasa. LifePod'un iç aksamı biraz değiştirilerek ve aslında aşina olduğumuz puro çantalarını andıracak bir şekilde hazırlanarak, yaratılmış bir seyahat humidoru. 

Vaultek Logo.jpg

Peki nedir bu puro çantasını yada seyahat humidorunu diğerlerinden farklı kılan özellikleri? En büyük farklarından biri, ki en önemlilerinden, güvenliği. LifePod'u dokunmatik bir klavye kullanarak oluşturacağınız bir numara kombinasyonu ile koruma altına alabiliyorsunuz. Humidorunuz böylece, purolarınız koruyan bir kasaya dönüşmüş oluyor. Aynı zamanda yanında gelen ve genellike dizüstü bilgisayarlar için kullanılanlara benzeye çelik iple, humidoru güvenli bir şekilde bağlayabiliryorsunuz. Böylece bıraktığınız yerden de kolayca çalınma riskini azaltmış oluyorsunuz. 

LifePod Kapalı
LifePod Açık
LifePod Dokunmatik Tuşlar

Farklı özelliği sadece güvenliği değil. Humidor, Boveda Butler benzeri bir sistemle, Bluetooth bağlantısı kullanarak kendisine ait aplikasyon üzerinden bilgi alış verişi sağlıyor. Humidorun nem ve ısı oranını gösterip, belli değerlerin altına indiğinde yada üzerine çıktığında size sesli alarm verebiliyor. Tabii ki, otomatik kilitlenmeyi sağlayan yada Bluetooth'u çalıştıran mekanizmaların pilleri belli bir seviye altına inince değiştirilmesi için uyarı veriyor. Özellikle humidor içi anlık bilgi verebilme özelliği hoş ve yararlı bir özellik. 

LifePod Bluetooth
LifePod App.png

Humidorun İspanyol sediri tepsisi 50 yüzük kalınlığında, 6" boyunda 5 adet puro kapasitesine sahip. Eğer bundan daha fazla puro taşımak istiyorsanız, bu sedir tepsiyi çıkartarak üst üste yaklaşık 11 adet puro koyabiliyorsunuz. Fakat tepsiyi çıkartmanız aynı zamanda Bluetooth cihazını çıkartacağınız için ısı ve nem oranını görüntüleyemeyeceksiniz anlamına geliyor. Purolarınızı tepsiye koyarak deri bir kayışla sabitlyebiliyor ve taşırken sallanarak sargı yapraklarının zarar görmesini engelleyebiliyorsunuz.

Yukarıdaki farklı ama bir o kadar da önemli özelliklerinin yanında, puro çantası yada humidor, piyasadaki eşdeğerleri ile benzer özellikler taşıyor. Kapak kısmına kredi kartı ve farklı birkaç aksesuar koyabiliyorsunuz. Puroların olduğu tarafta da çakmağınızı koyabileceğiniz bir bölme mevcut. 

LifePod Aksesuar.jpg
LifePod Purolu.jpg
LifePod Yancı.png

Bu şık görünümlü ve çok fonksiyonlu seyahat humidoruna 280 USD'a sahip olabiliyorsunuz, ki açıkçası Xikar gibi benzer özelliklere sahip, dayanıklılığı kanıtlanmış seyahat humidorlarının yanında, bu oldukça yüksek bir fiyat. Xikar'a nem ve ısı oranını göstermesi için bir Boveda Butler ekleseniz bile fiyat olarak LifePod'un  altında kalıyorsunuz. Bununla beraber, LifePod'un sunduğu güvenlik, yenilik ve aynı zamanda şıklık diğerlerini gölgede bırakıyor. Yine de aradaki fiyat farkını haklı çıkarır mı, o da size kalmış, ne dersiniz?

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page