top of page

Kül olma, efsane ol!

 

Küçüklüğümün ve sonrasının çok uzun bir zamanını, kardeşimin o zamanlar severek tüketiyor olmasına rağmen, gazlı içeceklerden uzak durarak geçirdim. Nedense, köpürmeler ve ağzımı "yakıyor" hissi vermeleri beni hep rahatsız etti. Sonralarında, yavaş yavaş, onlara daha sıcak bakmaya başladım, aramız daha bir ısındı. E, ne oldu da bu değişti? Çok basit; bira ile tanıştım :) Ama bira bir yana, halen oldukça sınırlı da olsa, ki bu sefer biraz daha sağlıksal düşündüğümden,  gazoz da artık severek tükettiğim gazlı içeceklerden. Bu arada, favorim Uludağ'ın da, hayatın farklı zamanlarında bile şaka yönlü kullanılabilecek, gerçekten güzel bir reklam sloganı var: Gazoz olma, efsane ol!

Uludağ gazozu içerek efsane olabilmemiz bir tarafa, şimdi puro tüttürerek de efsane olabileceğiniz birşeyden bahsetmek istiyorum; The Cigar Legend, Puro Tadım ve Tüttürme Günlüğü.

 

Aslında bu günlük, bildiğimiz tadım notları mantığını, puronun hayatımızdaki yerini daha detaylı olarak belirginleştirmemize ve yazıya dökmemize olanak sağlayan bir defter. Güzel yanı, gerçekten puronun hayatımızdaki yerini ve önemi kendimize de vurgulayabilmemize olanak vermesi. Peki, nasıl yapıyor bunu?

Günlük üç bölümden oluşuyor. İlk bölüm sizin puroyla tanışmanızdan tutun da, en çok nerelerde, nasıl puro tüttürmeyi sevdiğinize kadar, puronun hayatınızdaki yerini deşifre etmenize olanak sunuyor. 23 sayfa olan bu ilk bölümde ayrıca, puro tüttürdüğünüz yerleri işaretleyebilmeniz için bir de Dünya haritası bulunuyor.

50 sayfalık ikinci bölüm, tek tek, tüttürdüğünüz puroların, anılarıyla beraber, detaylarını ve tadım notlarınızı yazabileceğiniz bir bölüm. Kızınızın yada oğlunuzun doğumunda tüttürdüğünüz, düğününüzde yada ilk işinizebaşladığınız gün tüttürdüğünüz puro ve size hissettirdikleri.

Ve son bölüm; her sayfasına 9 adet puro bandı yapıştırabileceğiniz -bana kalırsa, işaretli yerleri kullanmadığınız takdirde, sanki biraz daha fazla sıkıştırabilirsiniz- 41 sayfalık bölüm.

30×23cm ebatlarında,deri kaplı ve ismini yazdırabileceğiniz bu günlüğün, nakliye hariç yaklaşık USD120.- gibi bir fiyatı var. Aşırı pahalı olmamakla beraber, Türkiye'ye postalanmasıyl ne kadara gelir bilemem ama, kendi puro efsanenizi yaratmak için uçuk bir rakam değil gibi geldi.

 

Ne diyelim; kül olmayın, efsane olun!

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page