top of page

Kimin ki daha uzun?

Başlık yanlış düşündürmesin ama gerçekten soru bu: Kiminki daha uzun? Biraz daha içerik katmak gerekirse, kimin puro tüttürmesi daha uzun? Bu soruyu ben sormuyorum; Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası'ndaki hakemler sizi bu kriter üzerinden değerlendiriyor. Verilen Monte Cristo No.4'ü en uzun sürede kuralları ihlal etmeden içen şampiyonanın galibi oluyor.


Cigar Club Mareva tarafından ilki 2010 yılında, 7 farklı ülkeden 17 katılımcı ile düzenlenen ve 78 dakika tüttürme zamanı ile Hırvat Toni Stoilov'un birinciliği ile sonlanan şampiyona, artık farklı ülkelerde ve farklı şehirlerde eleme turları ve finali yapılan  bir gelenek. Bu yıl Eylül'de Hırvatistan'ın Split kentinde finali yapılacak olan şampiyonanın eleme turları İsviçre, İsveç, Danimarka ve Estonya'da başladı hatta yarılandı bile.

 

 

Şampiyona sadece puro tüttürmekten çok puro kültürünü, yaşam tarzını ve dostluğu da geliştirmek ve pekiştirmek üzere düzenlenen bir organizasyon. Üçüncü yılında şampiyona finalinin, her ikisi de bir puro aficionadosu olan Winston Churchill ve Marshall Tito'nun beraber oturup puro tüttürdüğü terasta, o zamanki menünün aynısı servis edilerek organize edilmesi de bunun en güzel örneği.Dünya rekoru şu anda 108 dakika 38 saniye ile Rus İgor Korvin'a ait. Siz de kendinize güveniyorsanız bence şimdiden 2015 şampiyonası için tüttürme antrenmanlarına başlayın derim. 


Daha fazla bilgi ve program detayları için: www.clubmareva.com

bottom of page