Kimin ki daha uzun?

Başlık yanlış düşündürmesin ama gerçekten soru bu: Kiminki daha uzun? Biraz daha içerik katmak gerekirse, kimin puro tüttürmesi daha uzun? Bu soruyu ben sormuyorum; Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası'ndaki hakemler sizi bu kriter üzerinden değerlendiriyor. Verilen Monte Cristo No.4'ü en uzun sürede kuralları ihlal etmeden içen şampiyonanın galibi oluyor.


Cigar Club Mareva tarafından ilki 2010 yılında, 7 farklı ülkeden 17 katılımcı ile düzenlenen ve 78 dakika tüttürme zamanı ile Hırvat Toni Stoilov'un birinciliği ile sonlanan şampiyona, artık farklı ülkelerde ve farklı şehirlerde eleme turları ve finali yapılan  bir gelenek. Bu yıl Eylül'de Hırvatistan'ın Split kentinde finali yapılacak olan şampiyonanın eleme turları İsviçre, İsveç, Danimarka ve Estonya'da başladı hatta yarılandı bile.

 

 

Şampiyona sadece puro tüttürmekten çok puro kültürünü, yaşam tarzını ve dostluğu da geliştirmek ve pekiştirmek üzere düzenlenen bir organizasyon. Üçüncü yılında şampiyona finalinin, her ikisi de bir puro aficionadosu olan Winston Churchill ve Marshall Tito'nun beraber oturup puro tüttürdüğü terasta, o zamanki menünün aynısı servis edilerek organize edilmesi de bunun en güzel örneği.Dünya rekoru şu anda 108 dakika 38 saniye ile Rus İgor Korvin'a ait. Siz de kendinize güveniyorsanız bence şimdiden 2015 şampiyonası için tüttürme antrenmanlarına başlayın derim. 


Daha fazla bilgi ve program detayları için: www.clubmareva.com

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon