top of page

XİKAR Ultra: Kes - Yak

 

Cüzdan? Kotun arka cebinde...

Gözlük? Ceketin sol iç gözünde...

Purolar? Ceketin sağ iç cebinde...

Çakmak? Sağ cepte...

Kesici? Sol cepte... olsa mı acaba? E, anahtarlar var, çizilir mi? Öbür cebe koysak, cep çok şişkin duracak, hem ikisi birden çizilir...

 

Haydiiii... tekrar yeni baştan yerleştirelim...

 

Bu senaryoyu bir de, yazın sadece üzerinizde kot, t-shirt varken ve haliyle ceket ceplerinden yoksun olarak canlandırın. Hepimizin yaşadığı dert. 

 

Neyse ki, piyasada üzerinde keserini de, yada punch'ını da barındıran çakmaklar var da, ikisini de ayrı ayrı taşımak zorunda kalmıyoruz. Ve fakat... bu keserler ve punchlar çakmağa yapışık oldukları için her zaman en rahat şekilde kullanılan keser yada punch'lar olmuyorlar. Bir de üstüne, bozulan çakmağı düşünürsek, hem çakmak, hem de keser derdine çare bulmak durumunda kalıyoruz. 

 

Her puro sevdalısının ürünlerini severek kullandığı XİKAR, bu soruna, en incelerinden olan tek jet alevli Ultra serisi çakmalarına, mıknatıs yoluyla tutturabildiğiniz bir keser kombinasyonu ile yeni bir çözüm getirmiş. Hem rengi, hem şekli hem de ebatlarıyla, çakmak serisi ile aynı olan keserler, tabiri caizse, çakmaklarına cuk diye uyuyor. Bunun yanında ikisinin de fazlaca ince olması sebebiyle, sıfıra sıfır, elde var sıfır, misali, cebinizde varlığını unutturuyor. Nasıl olmasın ki, ikisi yapışık haldeken bile kalınlıkları 1,5cm'i geçmiyor bile. 

 

İnceliğinin yanındaki diğer bir avantaj, hem çakmağı, hem de keseri ayrı ayrı satın alabilmeniz. Bu tabii ki farklı renkleri kombinlemenize olanak sunuyor. Ama daha da önemlisi birinin kullanılmaz hale gelmesi durumunda, bütün set işlevsiz hale gelmiyor. Sadece bozulan çakmağı yada körleşen keseri yenisiyle değiştirmeniz yeterli. Xikar'ın ömür boyu garantisini de düşünürsek, bu hiç de zor bir olay değil.

 

Xikar'ın bilinen kalitesini de göz önüne alarak pratik ve güvenilir bir ürün olduğu kesin. Hepimizin işine fazlasıyla yarayacaktır. 

 

Daha fazla detay için; www.xikar.com

 

Herkese keyifli tüttürmeler...

bottom of page