top of page

İsviçre'nin Aficionadolara Armağanı: The House of Grauer Çikolataları

The House of Grauer sizi, doğanın önde gelen iki baş döndürücü zehrin zevkini çıkarmaya davet ediyor. Evet bu cümle web sitelerinde, The House of Grauer çikolatalarının yaradılış amacını açıklıyor.


Hiç kendinize, niye puronun yanına hep ne içeceğinizi düşündüğünüzü ama ne yiyeceğinizi düşünmediğinizi sordunuz mu? Şanslıyım ki, puro içmeye İsviçre'de başlamanın verdiği avantajı da kullanarak, bu soruyu uzun bir süre kendime sormak durumunda kalmadım. Bence artık siz de sormayın ve nasıl puro içerken iyi kalite bir viski yada konyak içmek aklınıza geliyorsa, bundan sonra ne yiyebileceğiniz de gelsin.

 

Firmanın yarattığı ve el yapımı olan çikolataların görevi, özelliklerine göre sizin içtiğiniz puroların lezzetlerini daha belirgin ve zengin alabilmenizi sağlamak. Hatta bu iş için size sundukları bir kombinasyon tablosu bile mevcut. Tabii bu tabloya bağlı kalmadan deneysel bir şekilde kendi kombinasyonlarınızı da yaratabilirsiniz. Hatta eşleştirmey ilginç bir örnek vereyim: Tabloda "Türk Yıldız Anasonu" tadındaki çubuk çikolataların, orta sertlikteki misk ve kavrulmuş kahve tadı veren purolarla kombinasyonu tavsiye ediliyor.

 

Çikolatalar şeklen Yaprak, Çubuk ve Yuvarlak olarak üç tarzda. Bu gruplar içinde de farklı aromalar mevcut. Tek çeşit olarak da alabileceğiniz gibi, karışık olarak hazırlanmış Aficionado kutularını alarak tek seferde farklı çeşitleri deneyebilirsiniz. 


Geçen hafta sipariş vermek için aradığımda Eylül 2014' de kadar yeni sipariş almıyorlardı. Dolayısıyla bu tarihe kadar temin etmeniz zor olabilir ama sonrasında mutlaka deneyin derim.


Şimdi İsviçre ve puro denince umuyorum artık aklınıza sadece Davidoff gelmeyecektir. Aksine yüzünüzde, damağınızda kalan o çikolatayla karışık aromatik tadın yarattığı gülümseme belirecektir. 

bottom of page