top of page

Hınzır Örs

 

Hayatımı çocukluk ve aklım ermeye başladıktan sonraki zaman diye ikiye ayırırsam, örsün bu iki dönem için aklımda canlandırdıklarının farklı olduğunu söylemek, herhalde yalan olmaz. Çocukluğunda Coyote ve Road Runner gibi çizgi filmlerin yeri fazla olanlar da herhalde ne demek istediğimi tahmin ediyorlardır. O zamanlar için örs kötü karakterin, iyi karaktere zarar vermek için yada kurguladığı hınzır planı uygulamak için kullandığı üzerinde genelde ACME yazan sivri uçlu, arkası küt ve oldukça ağır olan bir cisim. Tabii ki sonraları, üzerinde demir, çelik ve diğer sert metallari dövmek kullanılan döküm bir alet olduğunu öğreniyor insan. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi yine, puro ile fazla alakası yokmuş gibi başlamış olsam da, tabii ki konuyu bağlayacağım yer yine puro tüttürenlerin işine yarayacak. 

 

Konu başlığı aslında bahsedeceğim şirketin adı... gerçekten. Tabii tercümeyi biraz efendi tutmaya çalıştım. 5 kafadar, beraberlerinde metal işçiliğinden, mimari tasarımdan ve heykeltraşlıktan edindikleri deneyimleri getirerek bir atöyle ve şirket kurararak, Wicked Anvil (Hınzır Örs) adını veriyorlar. 18+ olduğumuzu düşünürsek de, az çok niye şirket isimlerinin içinde örs kullandıklarını sanırım doğru bir şekilde tahmin edebiliriz... henüz daha kararsız olanlar için: Hayır, çizgi film yapmıyorlar. 

 

Aksine, Wicked Anvil'de birbiriden eşsiz, gerçekten sanat eseri gibi duran ve fiyatları USD30.-'dan (puro standı) 185'e(Cannonball Küllük) kadar değişen puro küllükleri ve aksesuarları üretiliyor. Tabii ki kullanılan malzeme ağırlıklı ve çoğu aksesuarda sadece çelik, ikincil malzeme ise ahşap. İki malzeme de dayanıklılık açısından oldukça iyi malzemeler olduğu için ürünlerde eskime tahminimce daha az olacaktır. Tabii ki ahşabın sürekli suya maruz kalmadığı zamanlarda. Bu da tabii hem balkon, bahçe, teras vs. gibi mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilirler hem de problemsiz sık sık temizlenebilirler anlamına geliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evinizin puro köşesinde kesinlikle değişik durabilecek bir aksesuar olacağını düşünüyorum. 

 

Herkese keyifli tüttürmeler...

 

www.wickedanvil.com

 

bottom of page