top of page

Habanos SA İnternet Sitesi yenilendi!

 

Kabul edelim ki, puro piyasasının en önde giden markası olarak, mevcut internet sitesi, Habanos SA'ya hiç ama hiç yakışmıyordu. Hem köhne kalıyordu, hem de yenilemeleri zamanında ve detaylı yapılmıyordu. Haberler kısmındaki, yeni puro haberleri bile bazen çıkar, bazen konu bile edilmezdi. 

 

Sanırım, sonunda aklı selim biri bu konuya el attı ve www.habanos.com yenilendi. Sitede artık, Habanos puroları hakkında, hemen hemen bütün bilgileri rahat rahat edinebiliyorsunuz. 

Site dört ana bölümden oluşuyor:

 

  • UNIQUE SINCE 1492(1492'den Beri Özel): Tütünün, Kristof Kolomb tarafından keşfinden itibaren, tarihçesini öğrenebiliyorsunuz. 

 

  • NEWS(Haberler): Habanos puroları, festivaller vs. hakkında haberleri bulabilirsiniz. 

 

  • ACADEMY(Akademik): İşte bu bölümü harika yapmışlar. Daha önceki yazılarımdan birinde bahsettiğim The World of the Habanos kitabının içeriğinin hatırı sayılı bir kısmının paylaşıldığı ve tohumdan, puroya kadar geçenki zamanın detaylı ele alındığı, inanılmaz öğretici bir bölüm. 

 

  • BUY-SMOKE(Tedarik): Dünya'da nerede Habanos purolarını bulabileceğiniz, harita yardımıyla oluşturulmuş bir bölüm. 

 

Bunun dışında, markaların bütün vitolalarının detaylarına ulaşabildiğiniz, bir Katalog bölümü, Festival detaylarına ulaşabildiğiniz bir Festival bölümü ve çeşitli videolardan oluşan bir Video bölümü mevcut. 

 

Dediğim gibi, hem eski internet sitesinin köhneliğinden kurtulmuş, hem de inanılmaz bilgi içeren ve aynı zamanda hoş görseli olan bir site olmuş. Mutalaka girip bir bakın, eminim uzunca vakit geçireceksiniz. 

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page