Habanos'un Yeni Serisi: Anejados

 

 

 

 

 

 

 

Puro tüketimi artıyor, puro günümüzde en şaşalı yıllarını geçiriyor. Tabii ki bundan en fazla fayda çıkartan elindeki güçle, Habanos ve markaları. Gün geçmiyor ki Habanos fırsatı değerlendirip ürün yelpazesini genişletmek için yeni bir adım atmasın.

 

Bu sefer, 2015 yılına, Habanos’un çıkarttığı yeni bir seri ile girdik: Habanos Anejados.

 

Anejados biliyoruz ki “yıllandırılmış, dinlendirilmiş” anlamına geliyor. Çıkarttığı bu yeni seride Habanos bizlere, adına sadık kalarak  en az 5 yıl dinlendirilmiş purolar sunuyor. Fakat dinlendirme işini sarım tamamlandıktan sonra yapıyor. Bunun avantajı nedir derseniz, sarıcı yaprak koyulaşıp, tadını arttırırken, dolgu ve bağlayıcı yapraklar kompleks yapılarını ilk zamanki durumlarını koruyarak geliştiriyor.

 

Habanos, bu serinin çıkışını iki marka – Romeo y Julietta ve Montecristo – ve iki marka için de yeni olan iki vitola ile yapıyor – Piramides (52x156mm) ve Churchill(47x178mm). Her zamanki orijinal 25’lik kutularında, ama tabii ki sınırlı olarak üretilen bu purolar 5 seneden 8 seneye kadar dinlendirilmiş durumda hazırlanıyor. Bu da onlara damakta daha yumuşak bir lezzet bıraktırırken, içinde dinlendirildikleri sedir ağacının aromasını da kazandırıyor.

 

Eminim marka ve vitola olarak daha da çeşitlenecek olan serinin ileriki zamanlarda seveni çok, bulabileni az olacak diye düşünüyorum. Bulmak için şimdiden kolay gelsin.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon