top of page

Habanos'un Yeni Serisi: Anejados

 

 

 

 

 

 

 

Puro tüketimi artıyor, puro günümüzde en şaşalı yıllarını geçiriyor. Tabii ki bundan en fazla fayda çıkartan elindeki güçle, Habanos ve markaları. Gün geçmiyor ki Habanos fırsatı değerlendirip ürün yelpazesini genişletmek için yeni bir adım atmasın.

 

Bu sefer, 2015 yılına, Habanos’un çıkarttığı yeni bir seri ile girdik: Habanos Anejados.

 

Anejados biliyoruz ki “yıllandırılmış, dinlendirilmiş” anlamına geliyor. Çıkarttığı bu yeni seride Habanos bizlere, adına sadık kalarak  en az 5 yıl dinlendirilmiş purolar sunuyor. Fakat dinlendirme işini sarım tamamlandıktan sonra yapıyor. Bunun avantajı nedir derseniz, sarıcı yaprak koyulaşıp, tadını arttırırken, dolgu ve bağlayıcı yapraklar kompleks yapılarını ilk zamanki durumlarını koruyarak geliştiriyor.

 

Habanos, bu serinin çıkışını iki marka – Romeo y Julietta ve Montecristo – ve iki marka için de yeni olan iki vitola ile yapıyor – Piramides (52x156mm) ve Churchill(47x178mm). Her zamanki orijinal 25’lik kutularında, ama tabii ki sınırlı olarak üretilen bu purolar 5 seneden 8 seneye kadar dinlendirilmiş durumda hazırlanıyor. Bu da onlara damakta daha yumuşak bir lezzet bıraktırırken, içinde dinlendirildikleri sedir ağacının aromasını da kazandırıyor.

 

Eminim marka ve vitola olarak daha da çeşitlenecek olan serinin ileriki zamanlarda seveni çok, bulabileni az olacak diye düşünüyorum. Bulmak için şimdiden kolay gelsin.

bottom of page