Gövde Gösterisi

 

Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız, diğer marka purolar her ne kadar gün geçtikçe daha da kaliteli bir üretim yapabiliyor olsalar da, Habanos purolarının yeri bambaşka. Tabii bazen insan bu kadar marka ve vitola arasından ne seçeceğini şaşırıyor ama seçme süreci de artık işin cilvesi diyelim. Kimileri purolarını seçerken sertliğine, kimileri gövdeli olup olmamasına bakıyor. Bazen bulunduğumuz şartlar bizim seçimimizi de etkiliyor. Mesela çok sıcak havalarda daha hafif gövdeli ve yumuşak puroları yada dar zamanlı anlarımızda ufak vitolaları tercih edebileceğimiz gibi.

 

Her ne kadar başlıca Habanos markalarının üç aşağı beş yukarı gövde özelliklerini biliyor olsak da, seçim yaparken işinizi kolaylaştırması ve aklımızda bulunması açısından, bir kez daha sizlerle paylaşmak istedim. Tekrar hatırlatmak gerekirse; gövde, tüttürdüğünüz esnada puronuzun size ne kadar sade yada kompleks lezzetler verebildiğini gösteren bir tabir.

 

Aşağıdaki şablondan da anlayabileceğiniz gibi, hafif gövdeli purolar kötüdür yada tam gövdeliler daha iyidir demek doğru olmaz. Bu tamamen puro severin tercihine kalmış bir seçim.

Yukarıdaki şablonu, Habanos'un resmi olarak kendi yayınladığı verileri kullanarak oluşturdum. Yani hiçbir şekilde, benim kendi damak zevkime göre oluşturduğum bir şablon değil. Dolayısıyla kendi damak zevkinizi karşılaştırıp, test etmekte kullanabileceğiniz doğru bir şablon.

 

Her zaman savunduğum gibi, ne tüttürdüğümüzü bilirsek, aldığımız keyif de o oranda artacaktır. Keyifli tüttürmeler...

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon