top of page

Alışılmışın Dışında - Fallon

 

Tahmin ediyorum, en yeni başlayanlarımızın elinde bile, en az bir iki çeşit puro kılıfı, keseri ve çakmağı vardır. Piyasada o kadar çok marka var ki ve purolarımızı tüttüreceğimiz o kadar değişik mekan ve durum var ki, bu aksesuarlardan farklı durumlara göre bir takım mevcuttur. Lakin, hemen hemen emin olduğum başka bir konu da bu aksesuarların, özellikle de kılıfların ya siyah, ya kahverengi, ya koyu kahverengi, ya karbon gibi bilindik tipte, renkte ve tarzda oldukları. Şimdi sıkı durun, çünkü bunu değiştirmek üzereseniz. 

 

Fallon, tam da bu bahsettiğim duruma alternatif olmak için yola çıkmış bir marka. Bunun yanında, yaratıcısı Patrick Fallon'ın sık ve uzun seyahatlerinde kendine uygun bir kılıf bulamayışı da var. Kılıflar, gerçekten birbirinden renkli ve farklı. Timsah, deve kuşu, bufalo, vatoz gibi hayvanların derilerinden imal edilen kılıfların, hemen hemen hepsi farklı dizayn ve albenide. 

Ayrıca, Patrick, özellikle kılıflarına, sadece kılıf demiyor ve herbir kılıfın, puroları 5-7 gün süresince, başka hiçbir nemlendiriciye gerek kalmadan tutabilme yetisine ithafen, cep humidoru diyor. Ayrıca, teslimattan önce, koku olarak hazır olsun diye, hepsinin içinde en az 7 gün boyunca bir Habanos puro tutuluyor. Kılıflar düz renklerin yanında aşağıdaki gibi ekose olarak da kombine edilmiş. Kılıflar tekli yada çoklu puro taşımanması için farklı ebatlarda mevcut.

Bunun yanında tabii ki markanın keser ve onların kılıflarında kullandığı dizaynlar ve renkler de birbirinden canlı ve farklı. Yine hem kılıflarının da ama bazen de keserin üzerinde, deri kullanılarak farklılıklar yaratılmış.

 

Bu kadar farklılığın yanında kılıfların fiyatları da tabii alışılmışın biraz dışında. Benim İsviçre'de LCDH'da denk geldiğim modeller arasında tekli bir puro kılıfı bile CHF 300.- civarındaydı. Sanırım hem kullanılan malzeme, hem tarz ve renkler bu kadar alışılmışın dışında olunca, fiyat da bir o kadar alışılmışın dışında oluyor.

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page