top of page

Einstein Davidoff Puro Lounge, St. Gallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanışıklığımız herhalde seksenli yıllara kadar gider St.Gallen ile. O zamandan beridir de ekseriye bir mezuniyet için yolum düşer. Bu sefer de yine bir mezuniyet için St. Gallen'deydim.

 

Özellikle ekonomi dalında ün salmış üniversitesi ile tanınan St. Gallen bu yüzden de sıcak bir öğrenci şehri olarak bilinir. Bunun yanında, UNESCO Dünya Mirası kategorisinde olan ve içinde 9.yy'a ait kitapların da bulunduğu bir kütüphane barındıran katedralin sitesiyle de kültür sevdalısı turistler arasında meşhurdur.

 

Trenle Zürih'den bir saatin biraz üzerinde yolculuk ile ulaşabileceğiniz bu üniversite şehrinden tabii ki bahsetme sebebim ne sadece tarihi,  ne de meşhur üniversitesi. Bu ufak ve güzel şehirde,  gittiğinizde biz puro sevdalılarının görmesi gereken bir yer daha var. O da içindeki Davidoff Puro Lounge ile Einstein Hotel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İsminden kaynaklı merakı gidermek açısından önce kısaca otelden bahsedeyim. Beş katlı olan bu bina ilk zamanlarında tekstil imalathanesi olarak kullanılmış.1865 sonrasında zamanının fakir halkının kötü beslenme şartlarını iyileştirmek amaçlı, aşevi olarak hizmet vermiş. Sonrasında iki kere el değiştiren ana ve çevre binalar, sonunda yine tekstil işi yapan Isaak David Einstein tarafından alınıp kullanılmaya başlanmış. 1936 yılına kadar burada üretime devam eden firma, burayı Adolph Hahn und Co. firmasına, o da 1953'de binayı son olarak otele çeviren yine tekstilci Max Kriemler'e devretmiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velhasıl,  sonunda içinde bizim konumuz olan Davidoff puro lounge da açılmış. Tabii ki adından da anlaşılabileceği üzere, tüttürmek için Davidoff'un ve grup markalarının bütün vitolalarını bulabiliyorsunuz. Bunun yanında Habanos seçenekleri de hiç azımsanacak türden değil. Fiyatlar Davidoff Entreacto için SFr.11.-(TL30)dan, Maduro Robusto SFr.26(TL70.-) civarlarında. Habanoslarda ise bir Montecristo No.2 SFr.23.-(TL62) iken Behike 52 SFr.50(TL135) civarında. Aslına bakarsanız uçuk değil. Tabii ki içki menüsü de sınırsız. Özellikle biraz pahalı olabilir ama sınırlı sayıda üretilmiş ve ödüllü Schnaps' lardan da denemenizi öneririm, özellikle tam teşekküllü bir yemek yediyseniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lounge, oldukça sıcak bir havaya sahip. Deri divanlarla beraber normal ama deri döşemeli sandalyeli masalar da mevcut. Duvarlada isim benzerliğinden dolayı Einstein'ın resimlerini görmek mümkün. Güzel de bir hava katmış. Bunun yanında başka bir duvarda, purodan zevk alan ünlülerin resimlerinin olduğu bir poster de gözüme çarpıyor. Oturmalı olarak takribi 40 kişilik bir kapasiteye sahip mekanda, özel toplantılar için kiralayabileceğiniz, ama kiralık değilse geçip sizin de oturabileceğiniz en fazla 20 kişilik bir oda mevcut. Chesterfield divanlar da bu odada zaten.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otelde sıcak bir karşılama mevcut ve servis de bir o kadar sıcak. Mekan pazarları ve resmi tatil günleri hariç hergün 17.00'den sonra açık. Heryerin birbirine yakın olduğu İsviçre'ye bir vesile ile giderseniz ziyaret edebileceğiniz ve memnun kalabileceğiniz biryer. Şimdiden ziyaret edecek olanların keyfi bol olsun dilerim.

bottom of page