top of page

Dünya Puro Hakları Derneği

05.01.2021

Gerek artan vergiler sebebiyle yükselen fiyatları yüzünden olsun, gerek, artık çoğu yerde tüttürmenin yasak olmasından dolayı olsun, puro tüttürmek ​günümüzde oldukça zor bir hal almaya başladı. Özellikle, puronun kanunlar önünde sigara ile eşdeğer tutularak, aynı kurallar çerçevesinde değerlendirilmesi, üretiminden, tüttürenine kadar gerçekte bir çok açıdan farklı olan puronun ve puro sevdalılarının hayatını daha da zorlaştırıyor.

Mevcutta işleyen Amerika Puro Hakları Derneği ve Avrupa Puro Hakları Derneği, bu konuda politikacılar üzerinde lobi kurarak baskı uygulamaya çalışsa da, daha çok tütün ve puro firmaları seviyesinde aktif durumdalar ve son kullanıcının sesini tam olarak yansıttıkları söylenemez. 

Bu noktadan yola çıkarak, Kamerun'un meşhur tütün üreticisi Jeremiah Meerapfel, sene başlar başlamaz, Dünya Puro Hakları Derneğini kurdu. Amacı, hem son kullanıcıların sesini daha fazla duyurarak, politikacılara baskıyı arttırmaya çalışmak, hem de, mevcut diğer iki dernek ile son kullanıcıların arasındaki köprüyü ve fikir alış verişini pekiştirmek.

Derneğe internet sitesinden ücretsiz bir şekilde üye olarak, hem gelişmelerden haberdar olabilirsiniz, hem de bir tüketici olarak sesinizi duyurabilirsiniz. 

Umarız başarılı bir girişim olur ve hem puronun doğru anlaşılmasına yardımcı olur, hem de puro sevdalılarının hayatını biraz daha kolaylaştırır.

Keyifli tüttürmeler....

Cigar Rights of the World.jpg
bottom of page