Dünya Puro Hakları Derneği

05.01.2021

Gerek artan vergiler sebebiyle yükselen fiyatları yüzünden olsun, gerek, artık çoğu yerde tüttürmenin yasak olmasından dolayı olsun, puro tüttürmek ​günümüzde oldukça zor bir hal almaya başladı. Özellikle, puronun kanunlar önünde sigara ile eşdeğer tutularak, aynı kurallar çerçevesinde değerlendirilmesi, üretiminden, tüttürenine kadar gerçekte bir çok açıdan farklı olan puronun ve puro sevdalılarının hayatını daha da zorlaştırıyor.

Mevcutta işleyen Amerika Puro Hakları Derneği ve Avrupa Puro Hakları Derneği, bu konuda politikacılar üzerinde lobi kurarak baskı uygulamaya çalışsa da, daha çok tütün ve puro firmaları seviyesinde aktif durumdalar ve son kullanıcının sesini tam olarak yansıttıkları söylenemez. 

Bu noktadan yola çıkarak, Kamerun'un meşhur tütün üreticisi Jeremiah Meerapfel, sene başlar başlamaz, Dünya Puro Hakları Derneğini kurdu. Amacı, hem son kullanıcıların sesini daha fazla duyurarak, politikacılara baskıyı arttırmaya çalışmak, hem de, mevcut diğer iki dernek ile son kullanıcıların arasındaki köprüyü ve fikir alış verişini pekiştirmek.

Derneğe internet sitesinden ücretsiz bir şekilde üye olarak, hem gelişmelerden haberdar olabilirsiniz, hem de bir tüketici olarak sesinizi duyurabilirsiniz. 

Umarız başarılı bir girişim olur ve hem puronun doğru anlaşılmasına yardımcı olur, hem de puro sevdalılarının hayatını biraz daha kolaylaştırır.

Keyifli tüttürmeler....

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon