top of page

Daniel Marshall ile Tadım Gecesi

09.02.2019

Daniel Marshall ismini tahminim aramızda bilmeyen azdır diye tahmin ediyorum. Humidorlarıyla yada purolarıyla bir şekilde yolunuz kesişmiş, hakkında okumuşsunuzdur. Özellikle Amerikan başkanlarına ve Arnold Schwarzennegger gibi Hollywood aktörlerine özel ürettiği humidorlar ile tanınıyor. 

Ben kendisiyle geçtiğimiz Aralık ayında Boisdale'in Yılın Puro Tüttürücüsü gecesinde tanışmıştım. Bendeki ilk intibası, gerçekten sıcak kanlı ve ayağı yere basan biri olmuştu. İkinci görüşmemiz de yine Boisdale'de, geçen hafta gerçekleştirdiği tadım gecesinde oldu. Gece boyunca herkese olan yakınlığı, herkesle sohbetleşmesi, verdiği ilk intibayı destekler şekildeydi. Gecenin başında kendisinin puro sektörüne nasıl girdiğinin de hikayesini bizlerle paylaştı, aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Gecenin bir diğer konukları ise Glenrothes viski ve Berry Bros and Rudd Rum idi. Tadıma başlamadan önce Old Fashinoned kokteyllerinde Glenrothes 12 kullanıldı. Tadım esnasında da Glenrothes Whisky Maker's Cut ve 13 yıllık Berry Bros Nikaragua Rum denedik. Açıkçası tahminimden tatlı çıkan ve içimi oldukça hoş olan romdan tadım esnasında, viskiye çok sıra gelmedi. Hatta viskimin ikinci kadehine başlamadım bile.

Tadımını yaptığımız purolar, Daniel Marshall Red Label serisi purolardan Panatela ve Robusto'ydu. Red Label serisinde, 5 yıl dinlendirilmiş yapraklardan sarılan purolar, kutulandıktan sonra da fazladan bir sene daha dinlendiriliyor. Kakao ve özellikle tarçın ve deri aromalarının öne çıktığı purolar, yanında verilen romla gerçekten çok güzel gitti.

Gecenin sonunda, Daniel Marshall'ın meşhur 24k altın kaplı purosunun çekilişi yapıldı. Gerçi tam çekiliş sayılmaz, puroyu tadım yaptığımız tarihe en yakın doğumgünü olan katılımcı kazandı. Ekim doğumlu olduğumu söylediğimde kazanamadığımı tahmin edeceksinizdir. 

Çekiliş de bittikten sonra hep beraber, Boisdale'in bir üst katında jaz dinlemeye çıktık ve kalan içkilerimizi bitirerek geceyi sonlandırdık.

Keyifli tüttürmeler...

DM-Red-Label-Cigar-Sizes.jpg
Glenrothes Whisky Makers Cut.jpg
20190129_192722.jpg
ROM.jpg
20190129_203341.jpg
20190129_205353.jpg
bottom of page