Daniel Marshall ile Tadım Gecesi

09.02.2019

Daniel Marshall ismini tahminim aramızda bilmeyen azdır diye tahmin ediyorum. Humidorlarıyla yada purolarıyla bir şekilde yolunuz kesişmiş, hakkında okumuşsunuzdur. Özellikle Amerikan başkanlarına ve Arnold Schwarzennegger gibi Hollywood aktörlerine özel ürettiği humidorlar ile tanınıyor. 

Ben kendisiyle geçtiğimiz Aralık ayında Boisdale'in Yılın Puro Tüttürücüsü gecesinde tanışmıştım. Bendeki ilk intibası, gerçekten sıcak kanlı ve ayağı yere basan biri olmuştu. İkinci görüşmemiz de yine Boisdale'de, geçen hafta gerçekleştirdiği tadım gecesinde oldu. Gece boyunca herkese olan yakınlığı, herkesle sohbetleşmesi, verdiği ilk intibayı destekler şekildeydi. Gecenin başında kendisinin puro sektörüne nasıl girdiğinin de hikayesini bizlerle paylaştı, aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Gecenin bir diğer konukları ise Glenrothes viski ve Berry Bros and Rudd Rum idi. Tadıma başlamadan önce Old Fashinoned kokteyllerinde Glenrothes 12 kullanıldı. Tadım esnasında da Glenrothes Whisky Maker's Cut ve 13 yıllık Berry Bros Nikaragua Rum denedik. Açıkçası tahminimden tatlı çıkan ve içimi oldukça hoş olan romdan tadım esnasında, viskiye çok sıra gelmedi. Hatta viskimin ikinci kadehine başlamadım bile.

Tadımını yaptığımız purolar, Daniel Marshall Red Label serisi purolardan Panatela ve Robusto'ydu. Red Label serisinde, 5 yıl dinlendirilmiş yapraklardan sarılan purolar, kutulandıktan sonra da fazladan bir sene daha dinlendiriliyor. Kakao ve özellikle tarçın ve deri aromalarının öne çıktığı purolar, yanında verilen romla gerçekten çok güzel gitti.

Gecenin sonunda, Daniel Marshall'ın meşhur 24k altın kaplı purosunun çekilişi yapıldı. Gerçi tam çekiliş sayılmaz, puroyu tadım yaptığımız tarihe en yakın doğumgünü olan katılımcı kazandı. Ekim doğumlu olduğumu söylediğimde kazanamadığımı tahmin edeceksinizdir. 

Çekiliş de bittikten sonra hep beraber, Boisdale'in bir üst katında jaz dinlemeye çıktık ve kalan içkilerimizi bitirerek geceyi sonlandırdık.

Keyifli tüttürmeler...

DM-Red-Label-Cigar-Sizes.jpg
Glenrothes Whisky Makers Cut.jpg
ROM.jpg
20190129_205353.jpg

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon