top of page

Davidoff'un Bayrak Gemisi, Zürih

Yakın zamanda yine İsviçre'ye gitme fırsatı yakaladım ve tabii ki fırsatı değerlendirerek, Zürih'deki çoğu Zigarren Dürr isminde olan puro dükkanlarını gezme imkanı buldum. Bunun yanında  tabii ki  Paradeplatz'daki Davidoff (bu arada buradan 5000 adetle sınırlı, üzerinde hafif bloom oluşmuş bir kutu 2012 Vegas Robaina Petit Unicos Exclusivo Suiza almadan duramadım) mağazasına ve hemen yanından uzanan Bleicher caddesindeki La Casa del Habano'ya da uğramadan geçemedim. Hatta vaktiniz varsa buradan çıktıktan sonra hemen 100m gerisindeki Aura Restaurant'ın Smoker's Lounge'ın da aldığınız purolarınızdan birinin tadına bakabilirsiniz. Ama ben size bu sefer yolunuz düştüğünde Zürih'de değil, Zürih'den dönerken nereye ve neden bakmanız gerektiğinden bahsedeceğim.

 

Zürih'i gezdiniz gördünüz, yediniz içtiniz. Artık geri dönme vakti. Havaalanına geldiniz ve hepimizin fırsat kolladığı Duty Free'den puro almak için etrafa bakınmaya başladınız. İşte tam bu noktada dikkat! Çünkü bazılarınızın bildiği gibi, Zürih Havaalanı Duty Free'si iki katlı. Üst katta puro alabileceğiniz gibi alt katta da alabilirsiniz ve ben size asıl alt kattaki Davidoff Mağazasından bahsetmek istiyorum.

 

Alt kattaki bu dükkan, Oettinger Davidoff Group'un 2011 Aralık ayı ve 100.yılı itibariyle, dizaynını Stories adındaki Fransız ajansa yaptırarak başlattığı mağaza konseptini yenileme projesi kapsamında açılan ilk bayrak gemisi olarak kabul edilen mağazası. Davidoff, yaklaşık 30 metrekaresi walk-in humidor olan bu 60 metrekarelik yeni konsept mağazasında, humidorlardan, cutterlara, her türlü aksesuardan, limited editionlar dahil her türlü ve marka purosuna kadar hepsinin satışını yapmakta. Ayrıca, ilk defa uygulanan mağaza içi Ipad uygulamasıyla da size en uygun puroyu bulmanızda yardımcı oluyor.

 

Karayip ahşap kaplama ve Amerikan kiraz ağacının ağırlıklı kullanıldığı mağaza, ışıklandırmasından, dekorasyonuna kadar güzel bir sadelik ve rahatlık sunuyor. Davidoff perakende mağaza zincirlerinin ismini bu proje ile "Davidoff of Geneva - Since 1911" olarak değiştirirken, 2012 itibariyle dünyadaki diğer mağazalarını da bu konsepte uygun olarak değiştirmeye başladı bile. 

 

İster Zürih'den dönerken, ister transit geçerken puro almayacaksanız bile mutlaka bu dükkana uğramayı unutmayın derim. Sizi fazlasıyla memnun edecektir. 

bottom of page