İnsanın en iyi dostu...

Davidoff, her sene beklendiği üzere, bu sene de Çin yeni yılından esinlenerek limitli bir puro serisi çıkardı. Bu sene de köpek yılı olduğu için, seri Köpek Serisi oldu. 

Bildiğiniz gibi Çin yeni yılları hayvanlara göre belirleniyor ve her hayvan aslında her sene farklı özellikleriyle geliyor. Mesela, köpek, ahşap, ateş, toprak, altın ve su karakterleri ile ilintili olarak farklı yıllarda karşımıza çıkıyor ve bu sene, yani 2018 de, toprak karakteri ile geliyormuş. Toprak  daha evvel ise 1958 yılındaki köpek yılının karakteriymiş. İlginç bir bilgi ise, burcu köpek olan ünlüler arasında Winston Churchill ve Donald Trump da var. 

Davidoff'un sunduğu Köpek Serisi'ne gelecek olursak, kutu 10 adet 7 x 50 ebatlarında, benim de favorim olan Churchill vitolasından oluşuyor. Sargı yaprakları Ekvador Habano Claro'dan kullanılmış. Bağ yaprak olarak Dominik San Vicente seco dolgu yapraklar ise Dominik  piloto seco ve viso, San Vicente ligero ve seco ve Esteli'den viso olarak seçilmiş.

Seri 4500 adet kutu ile sınırlı olacak. Bu seneye ve seriye özel, Davidoff punch keser ve seyahat humidoru da çıkartıyor.

Eminim koleksiyonerlerin dikkatini ve ilgisini çekecektir. 

Keyifli tüttürmeler...

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon