top of page

İnsanın en iyi dostu...

Davidoff, her sene beklendiği üzere, bu sene de Çin yeni yılından esinlenerek limitli bir puro serisi çıkardı. Bu sene de köpek yılı olduğu için, seri Köpek Serisi oldu. 

Bildiğiniz gibi Çin yeni yılları hayvanlara göre belirleniyor ve her hayvan aslında her sene farklı özellikleriyle geliyor. Mesela, köpek, ahşap, ateş, toprak, altın ve su karakterleri ile ilintili olarak farklı yıllarda karşımıza çıkıyor ve bu sene, yani 2018 de, toprak karakteri ile geliyormuş. Toprak  daha evvel ise 1958 yılındaki köpek yılının karakteriymiş. İlginç bir bilgi ise, burcu köpek olan ünlüler arasında Winston Churchill ve Donald Trump da var. 

Davidoff'un sunduğu Köpek Serisi'ne gelecek olursak, kutu 10 adet 7 x 50 ebatlarında, benim de favorim olan Churchill vitolasından oluşuyor. Sargı yaprakları Ekvador Habano Claro'dan kullanılmış. Bağ yaprak olarak Dominik San Vicente seco dolgu yapraklar ise Dominik  piloto seco ve viso, San Vicente ligero ve seco ve Esteli'den viso olarak seçilmiş.

Seri 4500 adet kutu ile sınırlı olacak. Bu seneye ve seriye özel, Davidoff punch keser ve seyahat humidoru da çıkartıyor.

Eminim koleksiyonerlerin dikkatini ve ilgisini çekecektir. 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page