top of page

Davidoff Escurio Serisi

Davidoff puro dünyasındaki yenilikleriyle renk katmaya devam ediyor. Son yıllarda atağa kalkan ve birbiri ardına yeni seriler çıkartan marka, dün Miami'de gerçekleştirdiği gecede, Davidoff aşıklarını, deneyebilecekleri Escurio adı altında yeni bir seri ile tanıştırdı.

 

Adı Portekizce koyu anlamına gelen Escuro (Oscuro) ve Brezilya tütünü kullanması nedeniyle de Rio kelimelerinin birleşmesinden meydana geliyor.

 

Escurio serisi, aynı Nikaragua'nın da içinde sayıldığı Black Serie'sinin yeni bir dalı olacak. Tabii ki Henke Kelner ve Eladio Diaz başta olmak üzere Davidoff'un harman uzmanlarının uzun zamandır üzerinde çalıştığı puro, yine onların paylaştığı bilgiye göre, kullanılan Cubra tütünleri sayesinde baharatlı ve aynı zamanda Mata Fina tütünü sayesinde tatlı bir aromaya sahip olacakmış.

 

Sargı yaprağının Ekvador, bağlayıcının Brezilya ve dolgu yaprakların Nikaragua ve Brezilya'dan geldiği purolar yine Nikaragua serisi gibi kalite kontrol sebeplerinden dolayı Dominik Cumhuriyeti'nde sarılıyor olacak. Short Robusto(3.25"×50), Robusto Toro(4.50"x54) ve Gran Toro(5.50x58) şeklinde üç vitolayla pazara sunulacak Escurio serisi kısa zaman sonra kendi dükkanları öncelikli, satışa sunulacak ve fiyatları Nikaragua serisi fiyatlarıyla hemen hemen aynı tutulacak, USD10-18 civarı.

 

Ben Nikaragua serisini oldukça seviyorum. Dolayısıyla umarım kısa zaman içinde bu puroyu da tatma imkanı elde ederiz.

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page