top of page

Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası 2018 Finali'nde Panzer Şov

Muhteşem eleme turlarının ardından, yine Split'de 2018 yılının en uzun tüttüreni belli oldu. Gerçi, geçen seneki gibi bir rekor gelmedi ama yine de eğlence dolu, dostluk ve puro dumanı dolu bir final geride kalmış oldu. Bu sene finale 34 ülkeden, 129 kişi katıldı. Geçen sene 100 kişiden biraz fazla olan katılımcı sayısı, bu sene en az 20 kişi artış göstermiş oldu. 

Yalnız finalde kazanan, ne geçen senenin rekor kırarak kazanan şampiyonu Alexander Shagai, ne de bu sene dünya rekorunu daha da yukarıya taşıyan Darren Cioffi oldu. Bu senenin final şampiyonu 168dk. 5sn. ile Alman Walter Hauke oldu. Geçen senenin şampiyonu ve halen iki ayrı finalde kananan tek yarışmacı olan Alexander Shagai 167dk. 52sn. ile ikinci, diğer tanıdık bir isim olan Tomasz Żołądkiewicz ise 147dk. 49sn. ile üçüncü sırayı aldı. 

Finalin en uzun tüttüren hanımefendisi ile 133dk'lık tüttürme ile yine Alman Patricia Benden oldu. İkinci, 95dk 5sn. ile Polonya'dan Agata Piotrowska olurken, üçüncülüğe de 80dk. 1sn. ile yine bir Alman olan Martina Kleinlagel oturdu.

Böylece ilk defa bir finalde, bir ulus bu şekilde podyumu domine etmiş oldu. 

Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası, 2019 yılında da eleme turları ve final ile puro sevdalılarını biraraya getirmeye devam edecek. 

Cigar_Smoking_World_Championship.jpg
bottom of page