Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası 2018 Finali'nde Panzer Şov

Muhteşem eleme turlarının ardından, yine Split'de 2018 yılının en uzun tüttüreni belli oldu. Gerçi, geçen seneki gibi bir rekor gelmedi ama yine de eğlence dolu, dostluk ve puro dumanı dolu bir final geride kalmış oldu. Bu sene finale 34 ülkeden, 129 kişi katıldı. Geçen sene 100 kişiden biraz fazla olan katılımcı sayısı, bu sene en az 20 kişi artış göstermiş oldu. 

Yalnız finalde kazanan, ne geçen senenin rekor kırarak kazanan şampiyonu Alexander Shagai, ne de bu sene dünya rekorunu daha da yukarıya taşıyan Darren Cioffi oldu. Bu senenin final şampiyonu 168dk. 5sn. ile Alman Walter Hauke oldu. Geçen senenin şampiyonu ve halen iki ayrı finalde kananan tek yarışmacı olan Alexander Shagai 167dk. 52sn. ile ikinci, diğer tanıdık bir isim olan Tomasz Żołądkiewicz ise 147dk. 49sn. ile üçüncü sırayı aldı. 

Finalin en uzun tüttüren hanımefendisi ile 133dk'lık tüttürme ile yine Alman Patricia Benden oldu. İkinci, 95dk 5sn. ile Polonya'dan Agata Piotrowska olurken, üçüncülüğe de 80dk. 1sn. ile yine bir Alman olan Martina Kleinlagel oturdu.

Böylece ilk defa bir finalde, bir ulus bu şekilde podyumu domine etmiş oldu. 

Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası, 2019 yılında da eleme turları ve final ile puro sevdalılarını biraraya getirmeye devam edecek. 

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon