top of page

Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası 2017

 

Bugün itibari ile, Dünya Puro Tüttürme Şampiyonası'nın 2017 takvimi resmileşti. Geçen sene Fransa'da ilk defa bir eleme turu yapılmıştı ve bu sene İspanya ve Yunanistan gibi yeni ülkelerde de ilk defa eleme turları düzenlenecek.

 

Her sene olduğu gibi Büyük Final, 1-3 Eylül arası Split'de gerçekleşecek ve eminim geçmiş seneleri aratmayacak muhteşemlikte bir haftasonunu puro sevdalılarının hafızalarına kazıyacak.  

 

 

2017 CSWC Resmi Eleme Turu Tarihleri

 

Bangkok: 16.Mart
Düsseldorf: 25.Mart
Helsinki: 1.Nisan
Göteborg: 15.Nisan
Oslo: 19.Nisan
St. Petersburg:  29.Nisan
Nashville: 12.Nisan
Chicago: 18.Mayıs
New York City: 20.Mayıs
Pasedena: Tarih henüz belli değil
Las Vegas: Tarih henüz belli değil
Copenhagen: 26-28.Mayıs
Warsaw: 3.Haziran
Amsterdam: Tarih henüz belli değil
Tallinn: 9-11.Haziran
London: 15.Haziran
Rome: 17.Haziran
Barcelona: Tarih henüz belli değil
Paris: June 24.Haziran
Glyfada: Tarih henüz belli değil
Bad Ragaz:  1.Temmuz
Montenegro: Tarih henüz belli değil

Dünya rekorunu, benim de 2016 yılında Paris'deki elemede kendi gözlerimle şahit olduğum Darren Cioffi 2 saat 50 dakika tüttürerek kırdı. Bu süre, Mareva vitolası ile ulaşılması oldukça zor hatta imkansıza yakın bir süre.

 

Şampiyonaya özel Macanuda Inspirado Mareva purosunu harmanlayan Stephan Brichau. Gerçekten tüttürmesi keyifli bir puro harmanlamış. Bunu şampiyonaya katılan herkes içtenlikle tekrar etmişti.

 

Geçen sene Bad Ragaz elemesini 1 saat 29 dakika ile kazanmıştım ama bu birinclikle gitmeye hak kazandığım Split finalini kaçırmıştım. Umuyorum, yine bu sene en azından birinciliğimi müdafaa etmek adına Bad Ragaz'a tekrar gidebilirim.

bottom of page