...ve Final

 

Uzuuun eleme turlarından ve onlarca seyahat sonrasında, Marko Bilic son olarak Puro Tüttürme Dünya Şampiyonası'nın finalini kendinin ve kulübünün evi olan Hırvatistan'ın nadide şehirlerinden Split'de tamamladı. Belki, geçen senelerdeki gibi bir dünya rekoru gelmedi ama 90 yarışmacının katıldığı final'i 2:32'lik dereceyle İsviçreli Mirko Giotto kazandı. Dünya rekorunu elinde tutan Darren Cioffi'nin de katıldığı turnuva, yine 3 günlük bir ziyafete dönüştü.

 

Bu sene de yine Cigar Journal'ın sponsorlukta başını çektiği yarışmada, şampiyona puro tedarikçisi Macanudo'nun yanı sıra Principle Cigars ve Chivas Regal, Cuervo y Sabrinos da şampiyonayı desteklediler. Bespoke Cigar bu sene ilk defa şampiyonanın finaline özel, limitli bir seri puroyu da katılımcıların beğenisine sundu.

 

İsviçre eleme ayağı Big Alpine Smoke'u kazanmış olmam sebebiyle, finale davet edilmiş olmama rağmen maalesef katılım gösteremediğim şampiyona finalinde, ilk günlerde puro sarım derslerinden, Dalmaçya kıyılarındaki yat turuna kadar mükemmel bir program kaçırdığımın farkındayım ama kısmet belki seneye.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon