top of page

Credo Special T - Torpedo Kesici

 

Credo markası, tahmin ediyorum biz puro tüttürenler için oldukça bilindik bir isim. Humidor içi nemlendiricilerden tutun, punchlara, makaslardan, cep humidorlarına kadar bizler için değerli ne varsa, bünyesinde barındıran bir aksesuar markası. 

 

Şimdi, yine bizlerin işini kolaylaştırmak adına, yeni sayılabilecek bir ürünü daha piyasaya çıkarmışlar. Genel olarak bakınca aslında tamamen yeni bir ürün diyemesem de, yenilikçi bir ürün demek sanırım yanlış olmaz. Çıkardıkları aksesuarın adı Special T - Torpedo Kesici. 

 

Credo'nun alıştığımız makas/cutter formatında gelen ürün, her zamankinin aksine iki tane çift bıçaklı giyotin içeriyor. Bunlardan biri gittikçe artan yüzük kalınlıklarına(58'e kadar) yönelik bir kesiciyken, diğeri kendini Figurado kesici olarak adlediyor ve 34 yüzük kalınlığına kadar olan puroları kesme garantisi veriyor. Dar yüzük kalınlığına sahip kısmı aslında Torpedo, Piramid gibi Figuradoların şapka kısımlarını daha ayarlı bir şekilde kesmemizi sağlamak adına konmuş. Bunun için de Credo bu aksesuara Torpedo Kesici ismini takmış. 

 

Benim tahminim bu aksesuarın, gerçek aficionadolar için değil de daha çok yeni başlayan arkadaşlar için, yada işin biraz kolayına kaçarak, daha geniş ağızlı kesicilerde ayarlama zahmetine girmek istemeyenler için daha uygun olabileceği. Lakin bunun yanında, farklı bir aksesuar taşımak isteyenlere de lafım yok tabii ki.

Hazır Credo demişken, beğendiğim başka bir ürünlerinden daha bahsedeyim; Teleskobik Cep Humidoru. Robusto'dan, Churchill uzunluğuna kadar teleskobik olarak uzunluğu ayarlanabilen bu cep humidorunun içi sedir kaplı ve tek dolduruşla, sizi herhalde en az iki gün idare edecek bir nemlendirme cihazına sahip. Boyut olarak oldukça pratik olan humidor, hem kullanışlı, hem de bir haftasonu için yanınızda taşımak istediğiniz purolarınıza iyi bakabilecek özelliklere sahip bir aksesuar. Dış tarafı deri kaplı olması, deri kullanımını seven puro düşkünlerini de memnun edecektir diye düşünüyorum. 

 

Herkese keyifli tüttürmeler...

bottom of page