top of page

Garden Lounge - Corinthia Hotel, Londra

 

Londra, gün geçtikçe, eski günlerinde olduğu gibi puro sevdalılarına, purolarını keyifle tüttürmeleri için birbirinden farklı mekan seçenekleri sunmaya başladı. Mevcut mekanlar kendilerini yenilerken, bunların yanında, hem otellerin bünyelerinde, hem de ayrı yerlerde keyifli mekanlar açılmaya başladı. Corinthia Hotel'in içindeki, Garden Lounge da bu mekanlardan biri. 

 

Manu Harit'in, mekanın puro somelyesi olduğu ve Nisan ayı gibi kısa bir süre önce açılan Garden Lounge şimdiden oldukça popüler bir mekan. De-Art'ın yarattığı walk-in humidorda arzu edebileceğiniz hemen hemen her marka ve vitola puro mevcut. Ben Habanos'un İngiltere dağıtıcısı olan Hunters and Frankau'nun bu sene 225. yılına özel çıkarttığı Ramon Allones puromu seçerek şömine karşısına geçiyorum.

 

Üstü açık bahçe olan ve oturur vaziyette yaklaşık 80 kişi ağırlayabilen Garden Lounge, soğuk havalarda bile, oldukça sıcak bir atmosfer sunabilen bir mekan. Benim ziyaret ettiğim akşam hava 0-1 derece gibi soğuk bir hava olmasına rağmen, hem yeterli miktardaki ısıtıcılar, hem şömineler, o da yetmezse sunulan battaniyeler (şal değil- gerçekten kalın battaniye) sayesinde üşümeden, problemsiz oturabiliyor ve puronuzu tüttürebiliyorsunuz. Oturma takımlarının minderlerinde, turuncuya kaçan kırmızının tonları kullanılırken, mekanın doğal taşla kaplanmış yer ve duvarlarında açık tonlu renkler tercih edilmiş. Ayrıca, sıcak havayı mümkün olduğu kadar muhafaza etmek adına kurulan, büyük bahçe şemsiyeleri de yine kırmızı-turuncu tonlarında. 

 

Bahçeye girdiğiniz anda karşınıza gelen bardan içkinizi alabiliyor yada sağ tarafta kalan humidorda puronuzu seçtikten sonra masanıza sipariş verebiliyorsunuz. Talisker ve benzeri Single Malt viskiler, GBP 26.-(TL 114.-)'den başlıyor, tabii ki fiyatları oldukça farklı rakamlara kadar çıkabiliyor. Bunun yanında bir RyJ Churchill GBP 29.-(TL130.-), Partagas Setrie D4 GBP 24.-(TL 105.-) ve Cohiba Robusto GBP 36.-(TL 160.-) civarında sunuluyor.

 

Bu gittiğimde izinli gününe denk getirmiş olsam da, somelye Manu'dan bahsetmeden de geçmemek lazım. Şu anda en genç sertifikalı Habanos uzmanı olan Manu, daha evvel Bulgari Hotel'in somelyesi Mike Choi ile çalışmış biri ve tabii ki sertifikası gereği, konusunun uzmanı. Puronun yanında, şampanya ve şarap bilgisi de oldukça derin olan Manu, gittiğinizde, puronuza eşlik edecek içecekler konusunda da yardımcı olacaktır. 

 

Garden Lounge, Londra'nın soğuk kış gecelerinde elinizde puro, içinizi ısıtmak yada, yazın, keyifli gecelerinde yıldızları seyretmek için birebir bir mekan. Londra'yı ziyaretinizde mutlaka gidin derim. 

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page