top of page

Cigar Authority Cook Book

06.02.2022

The Cigar Authority 2010 yılında 2 test yayını ile başlayan ve puro üzerine türlü sohbetlerin gerçekleştirildiği bir Podcast. Yayın, bir puro mağazasının alt katında gerçekleştiriliyor ve isteyen müşteriler canlı olarak, purolarını tüttürürken yayını hem izleyip, hem dinleyebiliyorlar. 

Cook Book Kapak

Şovun kadrosunda ufak değişiklikler olsada, yayın bugünkü kadrosu olan David Garofalo, Mr. Jonathan, Barry Stein ve Ed Sullivan ile 12. yaşını kutluyor.

Grup 2021 yılında puro keyfinin Podcast'den sonra da devam etmesi için de bir yemek kitabı çıkartıyor. Fakat kitap herhangi bir tarif kitabı değil. Zira kitap, farklı purolara eşlik edebilecek  farklı tarifler içeriyor ve bu tarifleri puro dünyasının tanınmış isimleri paylaşıyor.

Tercih ettikleri puroları ve bu purolara eşlikçi olabilecek tarifleri paylaşanlar arasında kimler yok ki: Rocky Patel, RP 1992 Vintage ile eşleşecek bir kuzu pirzola tandır tarifi paylaşıyor; Hanke Kelner, Kelner Boutique Factory'den çkan Smoking Jacket ile eşleştirmek üzere kendi ismini verdiği bir makarna tarifi paylaşıyor. Utah Jazz'ın, Michael Jordan'lı Bulls'a kök söktürdüğü yılların baş aktörü olan Karl Malone, kendi puro markası olan Karl Malone ile eşleştirmek için bir Etouffee tarifi paylaşıyor.

Kitapta bunun gibi toplam 54 adet tarif var. Bazıları basit, bazıları daha kompleks ama hepsinin ortak noktası puro ile güzel eşleştiğine inanılması. Tabii ki, herkesin damak tadı farklı ama puro dünyasından farklı kişilerin hangi puro ile hangi yemeği tercih ettiklerini görmek ilginç. 

Bana gelince, ben puro ile ana yemek eşleştirmeyi pek tercih etmiyorum. Daha çok atıştırmalıklar bana daha uygun geliyor. Ama dediğim gibi bunun tek bir doğrusu olduğunu da söylemek pek doğru olmaz sanırım.

Siz de isterseniz aşağıda kendi tarifinizi yada eşleştirme önerilerinizi paylaşabilirsiniz. 

Keyifli tüttürmeler...

Makarna Tarifi
Kuzu Pirzola Tarif
20220206_150323_edited.jpg
bottom of page