top of page

Paris'de yeni bir konsept... Cigar Truck

Geçtiğimiz günlerde, Paris'de çok ilginç bir proje hayata geçirildi. Gerçi, projenin özellikle Amerika'da benzerleri olmasına rağmen, Avrupa kıtasında henüz denk gelmemiştim. Projenin orjinal adı Cigar Truck, biz Puro Minibüsü de diyebiliriz.

Projenin arkasında, en genç Master of Havana ünvanına sahip olan ve bazılarımızın hem Londra Corinthia Hotel'in puro lounge'undan, hem de Edward Sahakian'ın dükkanından hatırlayabileceği  Manu Harit var.

Peki, nedir bu Puro Minibüsü tam olarak? Manu'dan aldığım detaylara göre Paris'de, Eyfel Kulesi'ne nazır, Paris Akvaryumu'nun dibinde, içinde EUR8.- 'dan, EUR75.- ' e kadar puro satışı bulunan, seyyar gibi gözüken ama bizim dürüm minibüslerine benzeyen ve sabit duran bir puro minibüsü. 

Manu'nun, Londra'da yaşamasına rağmen niye Paris'de böyle birşey yarattığını sorduğumda, Paris'in gastronomi başkenti olduğu ve özellikle manzarası paha biçilmez olduğu için orayı seçtiğini söyledi. Kanunların Fransa'da puro tüketimini kısıtladığını ama buna rağmen, oldukça fazla puro tüketen insan olduğunu ekledi. Londra'yı puronun merkezi olarak gören Manu, burada halihazırda puro için bir sürü mekan olduğunu, bu yüzden de Paris'in bunun tersine, yaratıcı projeler için daha fazla imkanı ve iştahı olduğunu düşünüyor.

30 Haziran'da resmi açılışını gerçekleştirecek olan Cigar Truck, Eylül başına kadar her çarşambadan, pazara 15:30-00:00 saatleri arasında açık olacak. Paris'in turistik merkezinde olan Cigar Truck'ı yaz tatilinde yolunuz Paris'e düşerse mutlaka bir görün derim. Uğrayabilirseniz, Bvlgari London'daki Edward Sahakian Cigar Lounge'dan hatırlayacağınız Atilla'yı da görürseniz sürpriz olmasın.

Keyifli tüttürmeler...

Cigar Truck
Cigar Truck Açılış Davetiye
Manu Harit
bottom of page