top of page

Boisdale 2018'in Puro Tüttüreni Ödül Gecesi

09.12.2018

 

Geçtiğimiz hafta Boisdale'in kendi bünyesinde yarattığı ve bu sene altıncısı düzenlenen Cigar Smoker of the Year Awards - Yılın Puro Tüttüreni Ödülleri, Pazartesi günü gerçekleşti. 

Her sene, özellikle Londra başta olmak üzere, farklı ülkelerden puro, viski, şarap sektörlerinin önde gelenlerinin yanında, puroya gönül vermiş, benim gibi birçok katılımcı ile gerçekleştirilen gece, ünlülerin de katılımıyla gerçekten bir puro festivali havasında geçiyor. Bu sene Vina Carmen şaraplarının ve Glenrothes viskilerinin de sponsorları arasında bulunduğu geceye ben de ilk defa katılma imkanı buldum. B​u sene geceye, Sex and The City'den hatırlayacağınız, Chris Noth, Jeremy Irons ve benim çok severek izlediğim Fraiser karakterini canlandıran, Kelsey Grammer da katılan ünlüler arasındaydı.

Gece, ısıtılmış terasta, dağıtılan Davidoff Churchill Late Hour, Joya De Nicaragua Cuatro Cinco, AVO XO, El Rey Del Mundo purolarının tüttürüldüğü kokteyl ile başladı. Kokteylde, özellikle humidorları ile tanınan Daniel Marshall ile de tanışıp, sohbetleşme imkanı buldum. Oldukça cana yakın ve hoş sohbet biri olduğunu söylemem gerekir. 

Cigar Smoker of the Year
Cigar Smoker Booklet
Daniel Mashall

Ben, yemek evveli daha uygun olacağını düşündüğüm AVO XO'yu tüttürdüm. Hafif yapısıyla, aç karnına, şampanya eşliğinde hiç yormadan kokteyli geçirtti. Yemek içeride olduğu için, puroları kendi hallerine bırakarak masalarımıza doğru yöneldik. Yemekte dağıtılan şaraplar arasında, Arjantin'den gelen Cigar Box Malbec 2017 şarabını ilk defa denedim. İsminin etkisi altında kalmadan, gerçekten gövdeli purolar ile rahatça içilebilecek bir şarap olduğunu söyleyebilirim. Yemek sırasında, jaz müziğinin başarılı isimlerinden Rebecca Ferguson'u da dinleme imkanı bulduk. 

Yemeğin sonlarına doğru, ödüller dağıtılmaya başlandı. Toplamda 7 kategoride ödül verildi. Kategoriler ve kazananlark şu şekilde oldu:

1. Yılın Puro Mekanı - The Arts Club

2. Yılın Perakendecisi - JJ Fox

3. Montegrappa Yılın Puro Yazarı - Tobias Gorn

4. Yılın Purosu - Davidoff Churchill Late Hour

5. Yılın Üreticisi - Joya De Nicaragua

6. Boisdale Yaşam Boyu Başarı Ödülü - Jeremy Irons

7. Vina Carmen Yılın Tüttüreni Ödülü - Chris Noth

Ünlüler Masası
Rebecca Ferguson
Jeremy Irons
Chris Noth

Ödüller dağıtıldıktan sonra ve yemeği sona ererken, terasta tüttürmek isteyenlere, puroları ile eşlik etmesi için, kısa süre evvel bütün ürün gamını, ayrıca etiketlemesini de değiştiren Glenrothes 12 y/o dağıtıldı. Gecenin sonuna sakladığım Churchill Late Hour ile de oldukça keyifli gitti diyebilirim.

Başından sonuna çok hoş bir gece oldu. Geçtiğimiz senelerde Arnold Schwarzenegger ve Charlie Sheen'in de katıldığı geceler de eminim çok eğlenceli geçmiştir. Kim bilir belki önümüzdeki yıllarda yine uğrarlar.

Keyifli tüttürmeler.

bottom of page