top of page

Damağınıza Hitap Eden Site - Cigar Sense

Hep diyoruz ya, puro tüttürmek, başından sonuna dek, beş duyumuza da hitap eden farklı bir ritüeldir diye; yakın zamanda keşfettiğim bir site, bize seçtiğimiz ve daha da önemlisi seçeceğimiz puronun, damak tadımıza hitap eden kısmında oldukça yararlı bilgiler sağlıyor. Sitenin adı Cigar Sense.

el Lector'da, damak tadı oluşturmada da yada damak tadınıza uygun puro seçiminde yardımcı olmak adına birkaç farklı yararlı makale okuyabilirsiniz. Fakat bu site, bunun ötesinde, size damak tadınıza uygun farklı bir sürü alternatif sunuyor. Bu hem ileri ki alımlarınızda yardımcı oluyor ve sizi şüpheden kurtarıyor, hem de damak zevkinizi geliştirmenizde daha da yardımcı oluyor. Kendi adıma konuşmak gerekirse bana inanılmaz yararı oldu.

 

Site bunun yanında, tabii ki, sizin kendi tadım notlarınızı da kayıt altında tutabileceğiniz olanak sunuyor ve bu sayede profiliniz daha net hale geliyor. Bu da size önerilen puroların doğruluğunu arttırıyor. 

 

Belki kısaca sitenin işleyişinden bahsedersem daha net anlaşılır. Site ilk etapta, sizden bir profil oluşturmanızı istiyor. Bunu da size farklı aromalardaki tercihlerinizi bir skala üzerinde değerlendirerek yaptırıyor. Verdiğiniz bilgilere ve puanlamalara göre aşağıdaki gibi profilinizi oluşturuyor ve size hemen profilinize yüzdesel olarak uygunluklarıyla tavsiye purolarda bulunuyor ve puroların bütün detaylarını veriyor. 

Tabii ki iş bununla bitmiyor. Siz de aynı şekilde, size tavsiye edilen puroları değerlendirme şansına sahipsiniz. Bu da bir kez daha profilinizi değerlendirmek ve geliştirmek için kullanılıyor. Sistemin tam olarak nasıl çalıştığını merak edenler için detaylar burada.

 

Peki, site size tadımın dışında neler sağlıyor. Bir kere site, inanılmaz detaylı bir puro kaynağı. Küba'dan tutun, yeni dünya purolarının hemen hemen hepsinin detaylarına ulaşabileceğiniz bir kaynak. Arama kısmında, sadece tercih ettiğiniz vitolayı verdiğinizde bile, size yine sizin damak tadınıza en uygun olandan başlamak üzere, bir liste puro çıkartıyor ve herhangi birine tıkladığınızda detayları alabiliyorsunuz.

 

Son olarak da bahsetmek istediğim kısmı, puro hakkında genel bilgiler bulabileceğiniz ve işin biraz eğlence kısmı olan ve puro dünyası hakkında kendi bilginizi sınayabileceğiniz Sınav bölümleri. Paylaşılan makaleler, yazanları göz önünde bulundurursak, oldukça detaylı ve değerli. Bu işin içinde olanının da, yeni başlayanının da mutlaka fazlasıyla öğrenebilecekleri mevcut. 

Site güvenirliliğini sahip olduğu kadrodan alıyor. Siteye katkıda bulunanların çoğunda uluslararası Catador'luk sertifikası mevcut. Bunun yanında hemen hemen hepsi, puro sektöründe yayıncılıktan, puro kulübü işletmeciliğine kadar kendilerine yer edinmiş kişiler.

 

Sitenin bütün içeriğine yıllık USD50.- üyelik ücreti karşılığı erişim hakkı kazanıyorsunuz. Bunun yanında aylık olarak da paketler mevcut. Yukarıda da bahsettiğim gibi, beni oldukça etkiledi ve bilinçlendirdi. Umarım size de tüttürmenizi daha keyifli kılmak adına yardımcı olur. 

 

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page