top of page

Cigar Room at The May Fair, Londra

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni yerler keşfetmek, görmek, öğrenmek seyahate çıkmanın en güzel yanlarından biri. İş seyahatlerinde her zaman olmasa da fırsat buldukça bunu yapabilmek, yoğun ve yorucu geçen bir günün stresini atmak için birebir. Hele de gittiğiniz yer bir viski yada konyak eşliğinde, puro tüttürebileceğiniz bir yer ise, değmeyin keyfinize. 

 

Ben de bu sefer Londra'da geçirdiğim kısa sürede May Fair Hotel'in içindeki, daha doğrusu terasındaki, Cigar Room'u ziyaret etme ve muhteşem bir Cohiba Robusto ile günün yorgunluğunu atma şansı buldum.

 

Oturumlu takribi 50 kişilik bir kapasiteye sahip olan Cigar Room'a otelin restoran kısmından merdivenle yukarı çıkarak ulaşıyorsunuz. May Fair oteline zaten diyecek çok fazla birşey yok. Otel gayet lüks ve bunu ziyaretçileriyle de hissettiriyor. Merdivenlerden çıkıp, ahşap duvarlarla belirlenmiş girişinden içeri süzüldüğünüzde, sizi hemen loş ve mor aydınlatmasıyla Cigar Room'un rahatlatıcı ortamı karşılıyor. Terasın ahşap ızgara duvarları dışarının karanlık, ortamın da loş olması nedeniyle sanki hiç terasta değilmişsiniz hissi veriyor. Terasın bu ahşap duvarları yer yer ortaçağ askerlerinin giydiği file metal zırhları andıran yine metal perdelerle değiştirilmiş. Her iki materyel de sanırım, tavana monte edilmiş ısıtıcıların verdiği sıcaklığı tutabildiği için tercih edilmiş. Dışarıda soğuk ve rüzgarlı bir hava olmasına rağmen Cigar Room'un içi gömlekle bile oturabilecek kadar durgun ve rahat bir havadaydı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cigar Room'un oturduğum bölümünün bir benzeri de sol tarafta var. Toplamda yaklaşık 50 kişilik oturum mümkün.

 

 

 

Tek elemanın servis vermesi, her ne kadar biraz gecikmelere sebebiyet verse de, ne de olsa bir sigara içip hemen içeri girecek değilsiniz, acelemiz yok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasır koltuklardan, beyaz örtülü gazebolardan yada sarkan, salıncak tarzı yarım kürelerden birinde yerinizi aldıktan ve siparişiniz geldikten sonra keyfinizi sürmeye başlayabilirsiniz. Kara kış gecelerinde bu rahat ortama bir de çıtır çıtır yanan şöminenin verdiği sıcaklık eklendiğinde, eminim en güzel tüttürme anılarınızdan birini gerçekleştireceksiniz.

 

Puro ve içecek menüsüne ve fiyatlarına gelecek olursak. Purolarda hemen hemen aranılan bütün Habanoslar mevcut. Fiyat olarak fikir vermesi açısından bir Romeo y Julieta Short Churchill GBP 20.-(TL72.-), Churchill GBP 24.-(TL 87.-), Cohiba Behike 52 GBP 45.-(TL 164), Robusto GBP 30.- (TL 110.-). İçki menüsüne bahsedersek, burada da hemen hemen içmek isteyeceğiniz en pahalısından, daha uygununa kadar bütün konyak ve viskiler mevcut. 

 

Londra'ya gittiğinizde, günün yorgunluğunu hoş bir atmosferde tüttürerek atmak için tavsiye edebileceğim bir mekan. Yolunuz düşerse mutlaka deneyin derim.

bottom of page