top of page

Gece daha genç: Davidoff Churchill Late Hour

Anladım ki, Davidoff’un yeni seri çıkarmakta hiç problemi yok. Artık yeni serilerin, yeni alt serilerine geçti, Davidoff. Yakın sayılabilecek bir zamanda Churchill serisini çıkartan marka, şimdi bu seriye, sıkı durum, viski fıçılarında dinlendirdiği yeni bir alt seri ekledi – Churchill Late Hour.

Puronun sarımında kullanılan dolgu yapraklardan biri Condega, Nikaragua’dan gelen ve single malt scotch viski varilinde bekletilen viso yaprağı. Kullanılan variller, Speyside viski varilleri olarak seçilmiş. Yapraklar, 3 ay fıçılarda dinlendirildikten sonra, rotasyona uğruyor, yer değiştiriyor ve ikinci kere, bir 3 ay daha fıçılarda dinlendiriliyor. Puroda kullanılan diğer dolgu yapraklar, Dominik Cumhuriyeti’nden olor viso, piloto seco, San Vicente mejorado viso ve Nikaragua’dan Esteli visos. Bağ yaprak olarak ise Meksika’dan San Andres negro ve Ekvador habano marron oscuro kullanılmış.

20’lik ve 4’lü kutular olarak Amerika’da bu ay raflarda yerini alan, Avrupa’ya da ağustos civarı gelmesi beklenen purolar 3 vitola olarak belirlenmiş:

 

  • Davidoff Winston Churchill Late Hour Robusto (5 x 52)

  • Davidoff Winston Churchill Late Hour Toro (6 x 54)

  • Davidoff Winston Churchill Late Hour Churchill (7 x 48)

Puroların yanında, diğer serilerin bazılarında yaptığı gibi, seriye özel aksesuarlar da piyasaya sürülmek üzere. Churchill serisini, özellikle de Churchill vitolasını çok beğenmiştim, bunu denemek için de sabırsızlanıyorum.

Keyifli tüttürmeler...

bottom of page