Gece daha genç: Davidoff Churchill Late Hour

Anladım ki, Davidoff’un yeni seri çıkarmakta hiç problemi yok. Artık yeni serilerin, yeni alt serilerine geçti, Davidoff. Yakın sayılabilecek bir zamanda Churchill serisini çıkartan marka, şimdi bu seriye, sıkı durum, viski fıçılarında dinlendirdiği yeni bir alt seri ekledi – Churchill Late Hour.

Puronun sarımında kullanılan dolgu yapraklardan biri Condega, Nikaragua’dan gelen ve single malt scotch viski varilinde bekletilen viso yaprağı. Kullanılan variller, Speyside viski varilleri olarak seçilmiş. Yapraklar, 3 ay fıçılarda dinlendirildikten sonra, rotasyona uğruyor, yer değiştiriyor ve ikinci kere, bir 3 ay daha fıçılarda dinlendiriliyor. Puroda kullanılan diğer dolgu yapraklar, Dominik Cumhuriyeti’nden olor viso, piloto seco, San Vicente mejorado viso ve Nikaragua’dan Esteli visos. Bağ yaprak olarak ise Meksika’dan San Andres negro ve Ekvador habano marron oscuro kullanılmış.

20’lik ve 4’lü kutular olarak Amerika’da bu ay raflarda yerini alan, Avrupa’ya da ağustos civarı gelmesi beklenen purolar 3 vitola olarak belirlenmiş:

 

  • Davidoff Winston Churchill Late Hour Robusto (5 x 52)

  • Davidoff Winston Churchill Late Hour Toro (6 x 54)

  • Davidoff Winston Churchill Late Hour Churchill (7 x 48)

Puroların yanında, diğer serilerin bazılarında yaptığı gibi, seriye özel aksesuarlar da piyasaya sürülmek üzere. Churchill serisini, özellikle de Churchill vitolasını çok beğenmiştim, bunu denemek için de sabırsızlanıyorum.

Keyifli tüttürmeler...

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

el Lector'de hiçbir şekilde tütün ve/veya tütün mamüllerinin satışı yapılmamaktadır. Sitedeki makaleler ve bilgiler tamamen şahsi deneyimler ve tatbikler ışığında, herhangi bir tütün ve/veya tütün mamülü yada diğer aksesuarlar yada mekanlar için reklam yada sair ticari amaç güdülmeden paylaşılan bilgilerdir. Verilen bilgiler bağlayıcılığı olmayan tavsiyeler olup, deneme riski tamamen okuyucuya aittir. Puronuza, humidorunuza yada diğer herhangi bir aksesuarınıza gelebilecek zararlardan el Lector sitesi yada sitenin diğer unsurları, forum ve/veya yazarları sorumlu tutulamaz.

 

İzinsiz site içeriği kullanılması yasaktır.  

 

© 2020 by el Lector

  • Instagram App simgesi
  • Facebook App Icon
  • Wix Twitter page
  • YouTube Social  Icon